حدود 40 نفر از کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در قالب تور تفریحی از سد دوستی در مرز مشترک ایران و ترکمنستان بازدید کردند و از نزدیک با روند فعالیت های نیروهای مرزبانی در نقطه صفر مرزی آشنا شدند.

به گزارش سرخس خبر، جانشین گروهان مرزی پل خاتون در این خصوص گفت: نیروهای مرزبانی در سرتاسر نوار مرزی جمهوری اسلامی ایران حضور مقتدری دارند و با رصد دقیق خطوط مرزی از مرزهای خاکی و آبی کشور پاسداری می کنند.

سروان محمد حسن درخشان با بیان اینکه سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان واقع شده است اظهارداشت: امنیت این سد به لحاظ حساسیت بالای آن در تامین آب شرب کلانشهر مشهد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: پاسگاه های مرزی در شرق کشور در سرخس جهت پوشش نوار مرزی  مستقر هستند و نیروهای مرزبانی با گشت های مختلف روزانه و شبانه امنیت این خطه از کشور اسلامی را بر عهده دارند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: جان بر کفان مرزبانی همچنان با غیرت و صلابت در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در صحنه‌های مختلف حضور دارند.

سروان درخشان در پایان حفظ برقراری امنیت، جلوگیری از هرگونه برداشت غیرمجاز آبی، برخورد با گشت زنی دریایی و برخورد با متجاوزین مرزی را از اهداف فعالیت های مرزبانی در سد دوستی عنوان کرد.

گفتنی است: این تور تفریحی و گردشگری با همکاری واحدهای خدمات رفاهی و ورزش برگزار شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژادُر