تکمیلی| دستگیری دو مدیر گروه انتخاباتی تلگرام در سرخس

این افراد با تشکیل گروه های تلگرامی و انتساب آن به برخی کاندیداهای احراز صلاحیت نشده ضمن انجام اقدامات عملیات روانی و القای یاس و ناامیدی در مردم با هدف کاهش مشارکت شهروندان در انتخابات سعی در انجام برخی اقدامات غیر قانونی نیز داشتند که با اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا از اقدام خود بازماندند.

احمدعلی دماوندی در گفتگوی با خبرنگار سرخس خبر، از دستگیری دو مدیر گروه تلگرامی و دو نفر از اعضای آن به جرم تشویش اذهان عمومی با هدف اخلال در نظم عمومی و کاهش میزان مشارکت مردم در انتخابات خبر داد.

فرمانده انتظامی سرخس با تشریح این خبر بیان کرد: این افراد با تشکیل گروه های تلگرامی و انتساب آن به برخی کاندیداهای احراز صلاحیت نشده ضمن انجام اقدامات عملیات روانی و القای یاس و ناامیدی در مردم با هدف کاهش مشارکت شهروندان در انتخابات سعی در انجام برخی اقدامات غیر قانونی نیز داشتند که با اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا از اقدام خود بازماندند.

دماوندی با اشاره به لزوم وحدت و همدلی و مشارکت همه شهروندان در مسئله حیاتی و سرنوشت ساز انتخابات گفت: قطعا همه کاندیداهای ثبت نام شده در این رقابت انتخاباتی علاقه‌مند به سرنوشت کشور و مردم هستند و نکته جالب این است که حتی یکی از کاندیداهای احراز صلاحیت نشده که این گروه های تلگرامی نیز خود را به وی منتسب می کردند در پیامی ضمن تبریک دهه فجر از همه هواداران و حامیانش خواسته در هر صورت پای صندوق های رای حاضر شده و با وفاداری به آرمان های امام (ره) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری دشمنان را مایوس و ناامید کنند.

وی با اشاره به قوانین و مقررات فضای مجازی به‌ویژه قوانین انتخابات تصریح کرد: زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی کاندیداها 24 بهمن‌ماه اعلام شده است و تشکیل هرگونه کانال و گروهی و صفحه‌ای در صفحه مجازی با اهداف تبلیغاتی به‌عنوان مصادیق تخلفات انتخاباتی محسوب شده و ضمن تشکیل پرونده قضایی متهمان به دادسرا معرفی می‌شوند.

فرمانده انتظامی سرخس به مسئولیت‌های قانونی سازندگان و مدیران گروه‌های مجازی نسبت به پیام‌ها و محتویات متنی و تصویری بارگزاری شده توسط اعضا اشاره و توصیه کرد که صرفاً اعضای دارای هویت و مشخصات کامل را در گروه‌ها پذیرفته و امکان ارسال پیام توسط سایر اعضا را سلب کنند.

دماوندی تاکید کرد: قطعا اگر افراد و یا کاندیدایی از روی عمد اقدامات غیر قانونی داشته باشد، پس از هماهنگی با دستگاه قضایی اسامی این افراد رسانه ای می‌شود.

انتهای پیام/