محقق نشدن اعتبار مجتمع فرهنگی هنری مهم‌ترین چالش اداره ارشاد سرخس در سال گذشته بود/ سرخس سالن سینما ندارد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس گفت: مهم‌ترین چالش این اداره در سال گذشته محقق نشدن اعتبار تکمیل تنها مجتمع فرهنگی سرخس است.

حنانه محمدیان روشن در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس خبر درباره مهم‌ترین چالش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس در سال گذشته اظهار کرد: مهم‌ترین چالشی که در سال گذشته داشتیم این بود که اعتبار تکمیل تنها مجتمع فرهنگی سرخس با وجود اینکه در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان به تصویب رسیده بود محقق نشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس با بیان اینکه اعتبار مصوب شده برای این پروژه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: این اعتبار قرار بود از محل درآمدهای حاصل از فروش نفت تخصیص پیدا کند که با توجه به اینکه در سال ۹۸ فروش نفت نداشتیم، این اعتبار برای تکمیل این مجتمع محقق نشد.

وی افزود: در کنار این ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیاز به یک میلیارد دیگر نیز برای تکمیل سالن سینمای این مجتمع داریم که وزارت ارشاد قول‌هایی برای تکمیل سالن سینما داده است.

محمدیان روشن تاکید کرد: سرخس سالن سینما ندارد، با تکمیل و افتتاح این مجتمع فرهنگی این شهرستان سالن سینما دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس اظهار کرد: مجتمع فرهنگی این شهرستان شامل نگارخانه، سالن اجتماعات، سالن سینما و انجمن‌های فرهنگی و هنری بوده، با توجه به اینکه انجمن‌های ما جای مشترک و مشخصی ندارند این مجتمع برای فعالیت‌های آنان لازم است.

انتهای پیام/