امام جمعه سرخس: سرخس ما فدای انقلاب و ولایت/ رأی ما به ولایت و کاندیدای انقلابی است/ باید کاندیدای اصلح انقلابی در تراز انقلاب اسلامی راهی مجلس کنیم/ رأی انقلابیون در انتخابات متحد شود/ حال فعلی افراد مهم است نه سوابق آنها

حجت الاسلام محمد بختیاری امروز در مراسم چهلمین روز از شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سخنانی مهمی درباره انتخابات به شاخص‌های فرد اصلح اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرخس خبر، حجت الاسلام محمد بختیاری امروز در مراسم چهلمین روز از شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سخنانی مهمی درباره انتخابات به شاخص‌های فرد اصلح اشاره کرد.

امام جمعه سرخس با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم و لزوم مشارکت حداکثری در این انتخابات، گفت: اگر مشارکت سیاسی ما در انتخابات کم‌رنگ شود، خون شهدا جلوی ما را در قیامت می‌گیرد؛ هر رأی ما مانند رزمنده‌ای است که در خط مقدم مقابله با استکبار در حال مبارزه است.

حجت‌الاسلام بختیاری با بیان اینکه تبلیغ‌کننده حضور حداکثری در انتخابات باشیم، اظهار کرد: حال و هوای این روزهای ما حال و هوای عملیات‌های والفجر ۸ و فتح المبین است؛ نباید بخوابیم؛ نیروهای انقلاب باید ستاد داشته باشند و سنگر را خالی نکنند.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای انقلاب و آن‌هایی که مکتب سلیمانی را قبول دارند باید برای انقلاب، نظام و ولایت بسوزند، گفت: در شهرستان سرخس، ما باید تبلیغ‌کننده باشیم تا همه در انتخابات شرکت کنند.

امام‌جمعه سرخس در بخش دیگری از سخنانش به شاخص‌های فرد اصلح اشاره کرد و با بیان اینکه مهم است چه کسی وارد مجلس شود، گفت: یکی از صحنه‌های غم‌بار وصیت‌نامه شهید سلیمانی این است که رهبر ما مظلوم و تنها است؛ سربازان ولایت باید سینه خود را در صحنه‌های مختلف سپر کنند و اعتقاد عملی به ولایت داشته باشیم.

 باید کاندیدای اصلح انقلابی در تراز انقلاب اسلامی راهی مجلس کنیم

حجت‌الاسلام بختیاری تأکید کرد: کاندیدای اصلح انقلابی در تراز انقلاب اسلامی راهی مجلسی کنیم که در رأس امور است زیرا اگر مجلس انقلابی شکل بگیرد بهترین بازو برای اهداف نظام اسلامی است.

وی افزود: کاندیدایی مؤمن، اگر کسی ایمان داشته باشد از کج روی ایمن می‌ماند؛ مشکل ما این است طرف به‌ظاهر انسان خوبی است اما عمق ایمانی ندارد و وقتی وارد مجلس شود سیل وسوسه‌ها که از اطراف می‌آید بنابراین فردی که ریشه ایمانی دارد راهی مجلس شود.

امام‌جمعه سرخس ادامه داد: نباید احساسی وارد عرصه انتخابات شویم، اگر بخواهیم احساسی عمل کنیم شاید در صحنه کربلا نیز که لشکر یزید شلوغ بود به سمت لشکر یزید می‌رفتیم این یعنی نباید هر جا که شلوغ‌تر است رفت؛ متأسفانه برخی تابع جمع و احساسات هستند.

حجت‌الاسلام بختیاری بیان کرد: تابع احساسات نباشید بلکه تابع عقل و دین باشید، انتخاب ما باید انتخاب دقیقی باشد.

 رأی انقلابیون در انتخابات متحد شود

وی با بیان اینکه در کنار ایمان و معنویت شاخصه دیگر انقلابی‌گری است، گفت: فردی که به مجلس می‌رود باید انقلابی باشد و دل به انقلاب داده باشد و با تمام وجود انقلاب را قبول داشته باشد؛ برخی ریشه‌های فکری را وقتی انسان بررسی می‌کند می‌بینیم به یک جاهایی ختم می‌شود که خیلی دل به انقلاب نمی‌دهند و انقلاب را در خیلی از مسائل قبول ندارند و دل به ولایت نمی‌دهند و ولایت را از دل قبول ندارند بنابراین مؤمن و انقلابی از شاخصه‌های انتخاب اصلح است.

امام‌جمعه سرخس با بیان اینکه آرا مختلف نشود، عنوان کرد: رأی انقلابیون در انتخابات باید متحد باشد که اگر مختلف باشد نتیجه نمی‌دهد و اگر نتیجه ندهد نتیجه برای انقلاب و نظام ندارد.

حجت‌الاسلام بختیاری تأکید کرد: سوابق خوب است اما مهم این است که الآن چه کار می‌کند، الآن در چه خط، جناح و حزبی است و چه کسانی از آن کاندیدا حمایت می‌کنند، آیا با ولایت هستند یا علیه ولایت هستند، با استکبارند یا علیه استکبارند؟

وی با بیان اینکه بازار گول زدن‌ها و فریب دادن‌ها و بردن افراد به این‌طرف و آن‌طرف داغ است، گفت: ان شاء الله انقلابیون با اتحاد و در خط ولایت برای رهبری یاور به مجلس بفرستید.

سرخس ما فدای انقلاب و فدای ولایت

امام‌جمعه سرخس عنوان کرد: اول باید به فکر نظام و انقلاب باشیم و بعد باید به فکر سرخس باشیم؛ این شعار ما است که «سرخس ما فدای انقلاب و فدای ولایت شود»؛ حواسمان باشد که عکس این مطلب را به شما القا نکنند.

حجت‌الاسلام بختیاری تأکید کرد: رأی ما رأی به ولایت و کاندیدای انقلابی است.