شهروندان در خانه بمانند/ بهداشت و درمان سرخس در حالت آماده باش است

مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس گفت: همزمان با اولین مورد در کشور، سرخس نیز به حالت آماده باش و هشدار در آمد و از همان زمان کار خودمان را آغاز کردیم.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در سرخس گفت: همزمان با اولین مورد در کشور، سرخس نیز به حالت آماده باش و هشدار در آمد و از همان زمان کار خودمان را آغاز کردیم.

حمیدرضا سالاری افزود: جلسات آموزشی، نظارت بر تردد و گندزدایی انجام می‌شود و پزشکان و متخصصان در بیمارستان لقمان حکیم سرخس برای موارد مشکوک مکان ایزوله در نظر گرفتند.

وی بیان کرد: کسانی که علائم مشکوک داشتند، نمونه‌های آزمایش آنان به مشهد ارسال می‌شود و از همان زمان تجویز دارو را نسبت به فرد  شروع می‌کنیم.

سالاری تاکید کرد: در صورتی که حال فرد وخیم باشد وی را در بیمارستان ایزوله می‌کنیم و افرادی که مشکوک هستند و حال بهتر و مساعدتری دارند  در خانه قرنطیه می‌کنین و کارمندان ما روزانه بازدید می‌کنند و وضعیت آنان را پیگیری می‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس با بیان اینکه بنیه مالی ما ضعیف است، گفت: برای تجهیز بیشتر و بهتر بیمارستان لقمان حکیم سرخس نیاز به کمک‌های خیرین داریم.

وی بیان کرد: سامانه ۱۹۱ و شماره ۰۵۱۳۱۴۴۹۴۴۹ مخصوص اطلاع از پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است و شهروندان هر سوالی داشتند می‌توانند با تماس با این دو شماره از آن مطلع شوند.

مدیر شبکه بهداشت سرخس در پایان از شهروندان خواست تا سعی کنند در خانه بمانند و از فعالیت‌های جمعی دوری کنند.

انتهای پیام/