اختصاصی/

قاضی‌زاده: توسعه منطقه آزاد سرخس حجم سرمایه‌گذاری‌ها را به نقطه مطلوب می‌رساند/ تکمیل مجتمع فرهنگی سرخس به اعتبارات ویژه نیاز دارد

نماینده سرخس با بیان اینکه توسعه منطقه آزاد سرخس حجم اقبال سرمایه‌گذاری‌ها را به میزان مطلوبی می‌رساند، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران جدیدی وارد این شهرستان شدند و این موضوع زمینه ایجاد اشتغال را ایجاد می‌کند.

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سرخس خبر، با بیان اینکه توسعه منطقه آزاد سرخس حجم اقبال سرمایه‌گذاری‌ها را به میزان مطلوبی می‌رساند، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران جدیدی وارد این شهرستان شدند و این موضوع زمینه ایجاد اشتغال را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: اولویت ما در سرخس بحث توسعه اشتغال است، زیرا اشتغال مهم‌ترین نیاز این شهرستان است، حجم نرخ بیکاری در سرخس بالا بوده، باید سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز را در سرخس بیشتر کنیم.

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی درباره تکمیل مجتمع فرهنگی هنری سرخس بیان کرد: متاسفانه اعتبارات مجتمع فرهنگی این شهرستان فقط در حد اعتبارات شهرستانی دیده شده و برای راه‌اندازی این مجتمع اعتبار ویژه‌ای لازم داریم، امیدواریم که بتوانیم با اعتبار تقویتی و ویژه‌ای پس از چندین سال در سال 99 آن را به مرحله بهره‌برداری برسیم.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: مجتمع فرهنگی هنری سرخس بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله تجهیز است موضوع را از طریق وزارت ارشاد پیگیری می‌کنیم، سعی داریم از اعتبارات ملی برای آن تخصیص بگیریم.

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی درباره اولویت‌های مجلس یازدهم گفت: در مجلس بحث شفافیت مهم است و حوزه مباحث تسهیل و رفع موانع تولید و اصلاح قوانین بانکی بوده که هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی بیان کرد: شفافیت شامل دو بخش شفافیت آرا و شفافیت مالی است و لایحه‌ای که دولت داده ویژه قوه قضائیه و نمایندگان بوده و نگاه ما به دولت هم بوده و دولت هم باید شفاف‌تر باشد، فقط هم شفافیت افراد نیست، بلکه شامل شفافیت قراردادها، مناقصه‌ها، مزایدها، خریدها و سفارش‌ها است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به پیگیری درباره اصلاح قانون خدمات کشوری در مجلس شورای اسلامی، متذکر شد: اکنون کشور ما در بحث نیروی انسانی دچار مشکلات عدیده‌ای است، تفاوت پرداخت‌ها، پاداش‌ها و خدمات و تفاوت صندوق‌های بازنشستگی را در سازمان‌های مختلف داریم، در حال حاضر، 16 صندوق بازنشستگی داریم و اینها تبعیض‌زا است.

انتهای پیام/