قول مساعدی که فرماندار سرخس از مسئولان کشوری برای تهیه دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان لقمان گرفت/ رجبی مقدم: مرز سرخس با ترکمنستان به زودی بازگشایی می‌شود

فرماندار سرخس گفت: از مسئولان کشوری و استانی قول مساعد گرفتیم که با توجه به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سرخس یک دستگاه «سی‌تی‌اسکن» به بیمارستان لقمان حکیم این شهرستان اختصاص یابد.

به گزارش سرخس خبر، محمدرضا رجبی مقدم، فرماندار سرخس در دوازدهمین جلسه ستاد پیشگیری از شیوع کرونا با تأکید بر اینکه اصناف سرخس بایستی در طرح فاصله‌گذاری هوشمند پایش شوند، اظهار کرد: گشت‌های مشترک نظارت بازار باید افزایش یابد و تمامی اصناف شهرستان در طرح فاصله‌گذاری هوشمند پایش شوند.

فرماندار سرخس با اشاره به نیاز مردم شهرستان برای استفاده از قطار به‌عنوان یک وسیله ایمن تأکید کرد: با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، حرکت قطار مسافری سرخس باید به فعالیت سابق خود بازگردد و دو رام حرکت در روز داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه نظام اسلامی با مدیریت خوبی که در مقابله با ویروس کرونا داشت امروز الگوی سایر کشورها شده است.

رجبی مقدم بیان کرد: برای برگزاری دوباره نمازهای جماعت و هرگونه اجتماع تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

فرماندار سرخس با اشاره به خریداری ۳۰ دستگاه «سی‌تی‌اسکن» توسط دولت برای تجهیز بیمارستان‌های کشور گفت: از مسئولان کشوری و استانی قول مساعد گرفتیم که با توجه به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سرخس یکی از این دستگاه‌ها به بیمارستان لقمان حکیم این شهرستان اختصاص یابد.

وی در ادامه عنوان کرد: گمرک، پایانه مرزی و راه‌آهن باید این آمادگی را داشته باشند که مرزهای ما با کشور همسایه با رایزنی‌هایی که انجام شده، به‌زودی بازگشایی ‌شود.

رجبی مقدم در پایان تأکید کرد: حمل‌ونقل جاده‌ای باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت داشته باشد و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نظارت‌ها را برای رعایت طرح فاصله‌گذاری هوشمند در این ناوگان افزایش دهد.

انتهای پیام/