ظرفیت‌های منطقه آزاد سرخس در کشور بی‌نظیر است/ اتصال کریدور به مرز یکی از اقدامات مهم زیرساختی برای منطقه آزاد سرخس است

فرماندار سرخس گفت: اتصال کریدور 7 کیلومتری به مرز یکی از کارهایی است که باید انجام شود که تاکنون 60 درصد آن انجام شده است و 40 درصد دیگر باقی مانده است.

محمدرضا رجبی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس خبر، درباره زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس که به‌تازگی با تصویب مجلس تبدیل به منطقه آزاد شده است، گفت: شهرستان سرخس بالاترین استانداردهای زیرساختی را به نسبت مناطق آزاد دیگر دارد.

فرماندار سرخس بیان کرد: ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های زیادی در منطقه آزاد سرخس موجود است که مهم‌ترین آن‌ها شامل فرودگاه با قابلیت فرود هواپیمای پهن پیکر، ریل‌های عریض و نرمال، سکوهای تخلیه بار، دو خط لوله 12 و 14 اینچی انتقال گاز از پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد، آبی که از شبکه انتقال سددوستی قابل انتقال است، نیروگاه برق و همچنین بازارچه‌های مرزی ساخته شده است.

وی تاکید کرد: دیگر مناطق آزاد کشور مجموع این ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها را با هم ندارند و سرخس تنها منطقه آزاد در کشور است که چنین ظرفیت‌های مهمی را یک جا با هم دارد.

رجبی مقدم درباره زیرساخت‌هایی که باید در منطقه آزاد سرخس ایجاد شود، گفت: اتصال کریدور 7 کیلومتری به مرز یکی از کارهایی است که باید انجام شود که تاکنون 60 درصد آن انجام شده است و 40 درصد دیگر باقی مانده است.

فرماندار سرخس افزود: باید اداره کل گمرک سرخس از موقعیت کنونی به داخل منطقه آزاد منتقل شود.

وی از بازگشایی مرز سرخس با ترکمنستان پس از احداث تونل‌های ضدعفونی مرز ریلی و زمینی خبر داد و گفت: مرز سرخس به ترکمنستان به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شده است و امیدواریم پس از بازگشایی مرز ارتباطات بهتری داشته باشیم.

رجبی مقدم با اشاره به وضعیت جاده سرخس مشهد اظهار کرد: مدیران کل استان باید منطقه سرخس را به صورت متفاوت ببینند و یکی از مواردی که هر چه سریع‌تر باید تکمیل شود پروژه جاده سرخس مشهد است.

فرماندار سرخس با بیان اینکه نواقص کوچکی داریم که باید سریعتر رفع کنیم، گفت: در مقیاس اداری کار بزرگ و سنگینی داریم و فصل تاریخی برای سرخس ایجاد شده است.

انتهای پیام/