عملیات اجرایی ساخت فاز یک پروژه چندمنظوره پایگاه اطلاع رسانی و مرکز صنایع دستی سرخس آغاز شد

مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخس گفت: فاز یک پروژه چندمنظوره پایگاه اطلاع رسانی مرکز صنایع دستی سرخس با ساخت مجتمع بهداشتی با اعتبار ۱/۵ میلیارد ریال آغاز شد.

مجید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس خبر گفت: فاز یک پروژه چندمنظوره پایگاه اطلاع رسانی مرکز صنایع دستی سرخس با ساخت مجتمع بهداشتی با اعتبار ۱/۵ میلیارد ریال آغاز شد.

مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخس گفت: ساخت این مجتمع بهداشتی با پیش بینی ۶ چشمه و تامین امکانات بهداشتی برای توان یابان عزیز با سازه اسکلت فلزی از محل منابع استانی و از اعتبارات معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع ساخته خواهد شد.

حسینی بیان کرد: این مجتمع بهداشتی فاز اول پروژه چند منظوره مجتمع پایگاه اطلاع رسانی و مرکز صنایع دستی سرخس است که در قسمت ورودی ترمینال سرخس احداث می‌شود.

وی افزود: پیگیری ساخت این مجتمع از دوسال پیش آغاز شد که با حمایت‌های امام جمعه معزز، نماینده محترم و پیگیری‌های فرمانداری و تصویب شورای شهر و مساعدت شهردار محترم زمین پروژه تامین و در اسفندماه ۹۸ به میراث فرهنگی واگذار شد و از نیمه دوم خرداد عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده است.

مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: در قسمتی از این زمین‌ پایگاه اطلاع رسانی ساخته می‌شود که به منظور هدایت و راهنمایی و ارائه خدمات از جمله اطلاع رسانی به گردشگران داخلی و خارجی و توزیع گردشگران برای بازدید از تمام جاذبه‌های شهرستان بالاخص جاذبه های کمتر شناخته احداث می‌شود.

حسینی عنوان کرد: قسمت دیگر این مجتمع ساختمان مرکز صنایع دستی است که به منظور توسعه و ترویج و آموزش صنایع دستی و پشتیبانی از هنرمندان این حوزه ساخته شده و شامل کلاسهای آموزشی بوده و همچنین تالار و گالری نمایشگاهی نیز در آن پیش بینی شده است.

انتهای پیام/