دادستان سرخس: موضوع تعیین قیمت آجر در این شهرستان را پیگیری می‌کنیم/ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بدون دعوت از دادستانی تشکیل شده است

دادستان سرخس از پیگیری موضوع تعیین قیمت آجر در این شهرستان و جلوگیری از تعطیلی کوره‌های آجرپزی خبرداد و گفت: در جلسه‌ای که به زودی تشکیل خواهیم داد با توجه به شرایط بازار و وضعیت تورم درباره قیمت‌گذاری جدید تصمیم‌گیری خواهد شد.

حیدر جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس خبر، بیان کرد: خبرهایی که درباره کوره‌های آجرپزی در رسانه‌ها منتشر می‌شود را مشاهده و مطالعه کردم و موضوع را از طریق تولیدکنندگان آجر و اداره صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌کنیم و در جلسه‌ای که به زودی تشکیل خواهیم داد با توجه به شرایط بازار و وضعیت تورم درباره قیمت‌گذاری جدید تصمیم‌گیری خواهد شد.

دادستان سرخس عنوان کرد: پیش از این ما از خانه صنعت، معدن و تجارت اطلاعات تمام کارگاه‌های فعال، نیمه فعال و تعطیل را خواسته بودیم تا بتوانیم موضوعات آنها را بهتر پیگیری کنیم و درصورتی که مساعدتی برای رفع مشکل‌شان نیاز است برای آنها داشته باشیم اما هنوز این اطلاعات برای ما ارسال نشده است.

وی با اشاره به اقدام دادستانی سرخس در رفع مشکل یکی از شن‌شویی‌های شهرستان گفت: با پیگیری و جلساتی که داشتیم مشکل زمین یکی از شن‌شویی‌های شهرستان را حل کردیم و نتایج خوبی به دست آوردیم.

جهانی درباره حضور نماینده دادستان در جلسه قبلی قیمت‌گذاری آجر گفت: نماینده دادستان در این جلسه دعوت نشده و حضور نداشته است.

دادستان سرخس بیان کرد: متاسفانه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان سرخس بدون دعوت از دادستانی تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: دغدغه رسانه‌ها برای پیگیری موضوع آجر قابل قبول است و با توجه به قانون حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده باید نرخ فروش آجر به صورت کارشناسی بررسی و اعلام شود و این موضوع را به‌زودی پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/