۴۰۰ نفر در سرخس به کرونا مبتلا شدند/ دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان سرخس مشکل دارد

رئیس بیمارستان لقمان حکیم سرخس با بیان اینکه تاکنون 400 نفر در سرخس به کرونا مبتلا شدند، گفت: دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان مشکل دارد، مردم باید واقعیت بیماران کرونایی را ببینند آنگاه باور خطر کرونا را می‌پذیرند که چطور برای یک لحظه نفس کشیدن التماس می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، فرماندار سرخس ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان سرخس که در محل فرهنگسرای امام رضا (ع) این شهرستان برگزار شد، گفت: امروز جان هموطنانمان در خطر است و ویروس کرونا به یک دشمن تبدیل شده است.

محمدرضا رجبی مقدم بیان کرد: نیمی از کادر درمان سرخس درگیر بیماری و مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه بازار سرخس هم حساس شده و رعایت‌ها بیشتر شده است، گفت: اکثر مبتلایان در عروسی‌ها آلوده می‌شوند.

رجبی مقدم افزود: شورای شهر و شهرستان پای کار باشند؛ هر کاری داریم خودمان و خودمان هستیم.

فرماندار سرخس از ابتلای مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس به کرونا خبر داد.

وی افزود: تولید ماسک ارزان قیمت دوباره از سر گرفته شود.

رجبی مقدم با انتقاد از دهیارانی که مراسمات عروسی در روستای آنها برگزار می‌شود، گفت: دهیارانی که اشرافی بر محل فعالیتشان ندارند، کار را رها کنند و بروند؛ این معنی ندارد که عروسی در روستایی برگزار شود و دهیاری اطلاع نداشته باشد.

وی بیان کرد: نماز جمعه این هفته اهل سنت و شیعه در شهرستان سرخس برگزار نمی‌شود.

برخورد قاطع و شکننده با صاحبان برگزارکننده مجالس عروسی

امام جمعه سرخس نیز در این جلسه بیان کرد: ریشه عدم موفقیت در مقابله با کرونا را درمان کنیم؛ ویروس در حال قوت گرفتن است.

حجت‌الاسلام محمد بختیاری گفت: اگر یک زمانی ریه را درگیر می‌کرد، امروز موجب سکته قلبی می‌شود.

وی با بیان اینکه با همان سرعت کرونا در حال پسرفت هستیم، اظهار کرد: محدودیت‌ها را به امام جمعه بگوئید تا با صدای بلند فریاد بزند؛ برای احقاق حقوق مردم با احدی تعارف ندارم.

امام جمعه سرخس افزود: پیمانکاران برای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شناسایی شوند، کشاورزان با مالک چند هکتاری پای کار بیایند، اگر امکانات نرسد و بنی صدرهایی جلوی نرسیدن امکانات را بگیرند، خرمشهرها تسخیر می‌شود.

بختیاری افزود: پویش مردمی راه‌اندازی کنیم؛ وضعیت بیمارستان باید شفاف برای مردم شود که کادر درمان در حال جهاد هستند اما در بحران هستیم.

وی تاکید کرد: صاحبان عروسی به هیج عنوان هزینه نکنند که جلوی آن گرفته می‌شود ضمن اینکه نوازندگان، خوانندگان و صاحب مجلس باید بازداشت شوند و باید برخورد قاطع و شکننده با صاحبان برگزارکننده مجالس عروسی شود.

امام جمعه سرخس بیان کرد: مساجد برای برگزاری مراسم‌های عزا بسته شود و هر مسجدی هم پروتکل‌ها را رعایت نکند بسته می‌شود و هیئت امنا مجرم هستند.

برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا یکی از مهم‌ترین مشکلات ما است

مهدی اردونی دوستی نیز در این جلسه گفت: ادارات و بانک‌ها ملزم به استفاده از ماسک و نصب دستگاه ضدعفونی هستند.

معاون سیاسی فرماندار سرخس با اشاره به بازدیدی که از بازار شهر سرخس شده است، گفت: برآورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح بازار مورد رضایت است.

وی عنوان کرد: پیک کرونا در دو هفته اخیر به نسبت دو ماه اول خیلی بیشتر شده است و تعداد فوتی‌ها از ماه اول خیلی بیشتر شده و این یک هشدار است؛ برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا یکی از مهم‌ترین مشکلات ما است.

اردونی دوستی با بیان اینکه فعالیت گروه‌‌های موسیقی ممنوع است، گفت: برگزاری مراسم‌های عروسی ممنوع است.

معاون فرماندار سرخس تاکید کرد: داده‌های آماری باید در اختیار رسانه‌ها قرار بگیرد.

وی افزود: در طرح فاصله‌گذاری هوشمند هستیم و مردم باید خودشان مراقب سلامت‌شان باشند اما نظارت‌ها با حضور دستگاه‌های مختلف ادامه دارد.

کی قرار است ثروت شهرستان به درد و رنج مردم شهرستان برسد

محسن بخشی با اشاره به امکانات کم بیمارستان لقمان گفت: نفت و گاز و منطقه ویژه و آستان قدس نباید اجازه بدهند بیمارستان درگیر مسائل عمرانی بشود و باید برای تجهیزات کمک کنند و نمی‌دانیم کی قرار است ثروت شهرستان به درد و رنج مردم شهرستان برسد.

معاون فرماندار سرخس اظهار کرد: نباید بگذاریم بیمارستان ما در این شرایط بحرانی به فکر مسائل عمرانی باشد، چرا قرار نیست اتفاق خوبی بیفتد؛ پیمانکاران در سرخس مسئولیت اجتماعی‌شان را انجام دهند.

۴۰۰ نفر در سرخس به کرونا مبتلا شدند

رئیس بیمارستان لقمان حکیم سرخس نیز در این جلسه عنوان کرد: سه نفر دیگر از کادر درمان شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

ابوالفضل کاظمی افزود: در یک ماه گذشته به اندازه پیک اول کرونا فوتی و مبتلا داریم و هر یک نفر به ۸ نفر می‌تواند این ویروس را منتقل کند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۱۱۰۰ نفر نمونه دادند که ۴۰۰ نفر مبتلا شدند؛ چند روز دیگر باید منتظر باشیم تا ۱۰۰ هزار نفر مبتلا شوند؟، متاسفانه دیروز صبح یک مریض و شب یک مریض دیگرمان فوت کرده است.

رئیس بیمارستان لقمان حکیم سرخس بیان کرد: نسبت به بی‌تجربگی ابتدای کرونا اکنون تجربه موفقی دارد اما با تجربه موفق در حال ضربه خوردن هستیم.

کاظمی با بیان اینکه رسانه‌ها وارد معرکه باید باشند، گفت: کسی که خبرنگار است باید در میدان جنگ باشد.

وی با اشاره به مشکل دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان، تاکید کرد: متاسفانه زمانی که این بیمارستان طراحی شده است برای اینچنین توان مصرف اکسیژن طراحی نشده است و اینقدر بار مصرف این دستگاه بالا رفته است که شبانه روزی سه بار ماشین می‌فرستیم تا بتوانیم توان آن را نگه داریم تا آن کسی که التماس اکسیژن می‌کند و لباس شما را می‌گیرد تا احساس خفگی این فرد برطرف شود.

کاظمی عنوان کرد: مردم باید واقعیت بیماران کرونایی را ببینند آنگاه باور خطر کرونا را می‌پذیرند که چطور برای یک لحظه نفس کشیدن التماس می‌کنند؛ اگر کار به جایی نبردیم به خاطر این است که یک جای کار می‌لنگد.

تولید روزانه هزار ماسک توسط سپاه سرخس

جانشین فرمانده سپاه سرخس نیز در این جلسه بیان کرد: یک کارگاه در شهر سرخس و یک کارگاه در روستای گنبدلی دوباره کار تولید ماسک ارزان قیمت را شروع کردند و روزانه هزار ماسک تولید می‌کنند ضمن اینکه ۶ هزار ماسک هم ذخیره داریم.

حسین بابائی افزود: قرارگاه پدافند زیستی محله محور بسیج در روستاهای شهرستان دوباره راه اندازی شده و اقداماتش را همچون اسفند و فروردین از سر گرفته است.

انتهای پیام/