امام جمعه: کمک ۱۰۰ میلیون تومانی مردم محروم چشمه‌شور برای تجهیز بیمارستان سرخس/ مردم در پویش «یاعلی» برای تجهیز بیمارستان مشارکت کنند/ وضعیت اورژانسی بیماران و بیمارستان سرخس

امام جمعه سرخس با بیان اینکه وضعیت بیماران کرونایی و بیمارستان سرخس اورژانسی است، گفت: از مردم عزیز می‌خواهم با مشارکت در پویش "یاعلی" در تجهیز بیمارستان لقمان حکیم سرخس و خرید مخزن پشتیبان دستگاه اکسیژن‌ساز مشارکت کنند ضمن اینکه تاکنون مردم روستای محروم چشمه شور با اهدای ۸۰ راس دام به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان در این پویش شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، حجت الاسلام محمد بختیاری ظهر امروز در جلسه مسئولان شهرستان سرخس با پیمانکاران شرکت‌های گاز و نفت برای تجهیز بیمارستان لقمان حکیم سرخس در فرماندار سرخس برگزار شد، گفت: بحث کرونا شبیه به دفاع مقدس است و یک امتحان الهی است و در این امتحان مشخص می‌شود که چه کسی اهل کمک است و چه کسی آبرو می‌گذارد و چه کسی از استراحتش می‌گذرد.

امام جمعه سرخس با بیان اینکه وضعیت بیمارستان سرخس یک وضعیت اورژانسی است و جان مریضان در خطر است، گفت: در بحث انفاق تفاوتی بین کسانی که دارند و کسانی که ندارند نیست و آن کسی که حتی ندارد نیز باید از مقداری کمی بگذرد.

وی بیان کرد: مریض ما از دست رفته به خاطر نبود اکسیژن و همه ما مسئول هستیم و پویش مردمی “یا علی” در دهه ولایت داشته باشیم تا مشکل حل شود.

بختیاری دو مورد ضروری برای بیمارستان سرخس را مخزن پشتیبان دستگاه اکسیژن‌ساز و برخی داروی ضروری برای جان بیماران کرونایی عنوان کرد و گفت: مخزن پشتیبان دستگاه اکسیژن‌ساز در عرض یک هفته ۲۰۰ میلیون تومان گران‌تر شده و الان قیمت آن ۷۰۰ میلیون تومان است و برای بیمارستان سرخس ضروری است و باید سریعاً خریداری شود.

وی با اشاره به مشارکت خوب مردم در قضیه کرونا به مشارکت بالای مردم روستای چشمه‌شور سرخس در کمک به بیمارستان لقمان اشاره و عنوان کرد: مردم روستای محروم چشمه‌شور سرخس در این پویش مردمی برای تجهیز بیمارستان سرخس مشارکت کردند و ۸۰ راس دام به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان اهدا کردند.

امام جمعه سرخس عنوان کرد: به هر حال پول این مخزن دارد جمع می‌شود و این کرونا نیز مانند دفاع مقدس تمام می‌شود اما در نهایت مشخص می‌شود که چه کسانی پای کمک به بیمارات کرونایی بودند و کمک کردند.

بختیاری اظهار کرد: نیروهای شرکت‌های نفت و گاز برای اینکه لحظه‌ای تولید متوقف نشود واقعا دارند تلاش می‌کنند و بعضاً نیروهای‌شان را از دست می‌دهند اما تقاضا داریم وقتی جان بیماران ما در خطر است در این موضوع مشارکت کنند.

وی افزود: شما فرض کنید آن کسی که جانش متصل به این دستگاه اکسیژن‌ساز است اگر این دستگاه از کار بیفتد چقدر برای جان یک نفر خطرناک است که اکسیژن به بدن او نرسد و با این چند تا کپسول بیمارستان این بیماران بیشتر از دو ساعت دوام نمی‌آورند.

امام جمعه سرخس اظهار کرد: نفس کشیدن از پشت ماسک سخت است و شما در نظر بگیرید افرادی که به کرونا مبتلا می‌شوند و نفس‌هایشان به شماره می‌افتد چقدر سخت است و خداوند ما را با این ویروس ما را متوجه نعمت نفس کشیدن کرده است.

بختیاری ادامه داد: هیچ تضمینی نیست که این کرونا سراغ ما نیاید و اگر خدای نکرده روزی درگیر این بیماری شویم آیا بیمارستان لقمان پاسخگوی نیاز ما خواهد بود؛ قبل از آنکه خودمان دچار شویم به بیماران کرونایی کمک کنید و بیمارستان سرخس را تجهیز کنید.

وی تاکید کرد: من مطمئن هستم مردم در این پویش “یاعلی” برای کمک به بیمارستان سرخس و کمک به بیماران کرونایی مشارکت خواهند کرد و تا روز عید غدیر مخزن پشتیبان دستگاه اکسیژن‌ساز به بیمارستان توسط مردم اهدا می‌شود.

امام جمعه سرخس گفت: کشاورزان، دامداران و روستائیان ما نیز دارند مشارکت می‌کنند.

انتهای پیام/