ایجاد 1950 شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سرخس

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در خراسان رضوی گفت: ۸۵۰ طرح اشتغال‌زایی در ۳۹ روستای سرخس اجرا شده که از این طرح‌ها ۱۹۵۰ شغل به‌وجود آمده و امیداوریم این مشاغل پایدار شود ضمن اینکه ۱۶۰ طرح اشتغال‌زایی نیز برای امسال در سرخس اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، سید عبدالله ارجاعی در مراسم اجرای مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان در سرخس اظهار کرد: یکی از کارهای بزرگ امام(ره) ایجاد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بود که در شهرستان سرخس در چند حوزه فعالیت داریم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در خراسان رضوی با اشاره به محرومیت‌زدایی از اشخاص افزود: در مرحله اول ۶۵۰ بسته و در مرحله دوم ۳۳۰۰ بسته توزیع کردیم.

وی با اشاره به ایجاد کارگاه‌های ماسک توسط مردم، بیان کرد: کارگاه‌های تولید ماسک کاملاً مردمی تشکیل شد، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) پارچه آن را تأمین کرد و ۱۰۰ هزار ماسک در سرخس تولید کردیم، ۲۰ هزار آن را رایگان توزیع کردیم که با این اقدام در سرخس مشکل ماسک نداشتیم.

ارجاعی با اشاره به فعالیت‌های این ستاد در حوزه اشتغال‌زایی در سرخس عنوان کرد: ۸۵۰ طرح اشتغال‌زایی در ۳۹ روستای سرخس اجرا شده که از این طرح‌ها ۱۹۵۰ شغل به وجود آمده و امیدواریم این مشاغل پایدار شود، ضمن اینکه ۱۶۰ طرح اشتغال‌زایی نیز برای امسال در سرخس اجرا می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در خراسان رضوی، محرومیت‌زدایی از سرزمین جغرافیایی را دیگر برنامه‌های این ستاد در سرخس عنوان کرد و گفت: تاکنون ۷ مدرسه، ۸ مسجد و ۲ خانه عالم توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سرخس ساخته شده است.

وی کمک به راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصادی تعطیل شده را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سرخس عنوان و اظهار کرد: توانستیم با اعتبار یک میلیارد تومان ۱۵ کارگاه را مجدد فعال کنیم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در خراسان رضوی بیان کرد: اگر مسؤولان در سرخس بتوانند سرمایه‌های خرد مردم را جمع کنند، ما نیز به همان میزان سرمایه‌گذاری و مشارکت می‌کنیم و طرحی را با همکاری معاونت اقتصادی استانداری و ستاد مرکزی اجرایی فرمان امام (ره) اجرا می‌کنیم.

انتهای پیام/