۷۰ درصد خیابان‌ها و محلات سرخس به نام شهدا مزین است

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: ۷۰ درصد خیابان‌ها، محلات، میادین، و بلوارهای سطح شهرستان سرخس به نام شهدا نامگذاری شده است.

به گزارش سرخس خبر به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، جواد حامدزاده به منظور بررسی عملکرد حوزه فرهنگی بنیاد شهید سرخس به این شهرستان سفر کرد و در جلسه با رئیس و کارکنان این بنیاد گفت: موضوع فرهنگ در جامعه ما بسیار اهمیت دارد، پایه و اساس انقلاب به خاطر اجرای فرامین الهی بوده است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در این وضعیت کرونایی باید بیشتر به وضعیت دانش آموزان و دانشجویان توجه کرد، با توجه به اینکه این شهرستان ۱۰ دانش آموز و ۲۶ دانشجوی شاهد و ایثارگر دارد.

وی تاکید کرد: در این شهرستان ۲۰ یادواره و یادبود شهدا از ابتدای سال برگزار شده است، که باید با روش‌های نوین و خلاقیت، نسل جوان و نوجوان جامعه را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کرد.

معاون فرهنگی بنیاد خراسان رضوی در خصوص زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا افزود: ۲۵۰تابلو از تصاویر شهدا و ۷۰ درصد از خیابان‌ها، محلات، میادین، و بلوارهای سطح شهرستان سرخس به نام شهدا مزین شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در این شهرستان همه روستاهایی که شهید تقدیم اسلام کرده‌اند، تابلوی این عزیزان در ورودی روستاها نصب و محلات داخل روستا نیز به نام شهدا مزین شده است.

حامد زاده در پایان گفت: تعامل و ارتباط با ادارات جهت تسهیل ارائه خدمات به خاندان مکرم شهدا و ایثارگران باید تقویت شود.

گفتنی است، شهرستان سرخس از توابع استان خراسان رضوی در ۱۸۵ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده ۱۳۶ شهید، ۳۰۰ جانباز و ۲۶ آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

انتهای پیام/ع