فرمانده انتظامی: تردد در جاده‌های خراسان رضوی کاهش یافت

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با اعمال محدودیت ترددهای جاده ای و ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی، رفت و آمد در محورهای مواصلاتی این استان در یک هفته اخیر بسیار کاهش یافته است.

به گزارش سرخس خبر به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار محمدکاظم تقوی در بازدید از محورهای مواصلاتی ورودی جنوب خراسان رضوی در محدوده شهرستان گناباد افزود: در برخی روزها رفت و آمد در جاده های استان تا ۶۵ درصد کاهش نشان داده و حتی در برخی محورها به  صفر هم رسیده است و بیشتر خودروهای حامل نیازهای عمومی مردم و یا افرادی که  نیازمند سفر اضطراری هستند، در محورها تردد می کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که در روزهای نخست اجرای طرح محدودیتهای کرونایی در محورهای مواصلاتی خراسان رضوی و ورودی شهرستانها حدود سه هزار دستگاه خودروی غیر بومی اعمال قانون و یا برگشت داده شدند. 

به گفته فرمانده انتظامی خراسان رضوی، مسوولان و دست اندرکاران ستادهای پیشگیری و مقابله با کرونا در  این استان و شهرستانها و آحاد مردم در اجرای طرح محدودیتهای کرونایی و ترددهای بین جاده ای مشارکت خوبی داشتند و در این میان  نقش رسانه های ارتباط جمعی بسیار مهم و تاثیر گذار بود.

سردار محمدکاظم تقوی هدف از طرح محدودیت  ترددهای جاده ای را که در محورها و هشت نقطه ورودی خراسان رضوی تا پنجم شهریور در حال اجراست تامین سلامت مردم و جامعه  و کاهش تبعات شیوع ویروس همه  گیر کرونا ذکر کرد و گفت: استمرار این وضع  نیازمند مشارکت فعال همه بخشها و مردم است.

وی اظهار کرد:  هیچ بخشی از محورهای استان از دید تیزبین ماموران انتظامی و پلیس راه دور نمی ماند  و علاوه بر حضور فیزیکی پلیس، دوربین های ثبت تخلفات در طول شبانه روز در همه جاده های فرعی و اصلی فعالند.

استاندار خراسان رضوی هم پیش از این گفته بود: به دنبال وضعیت شیوع ویروس همه گیر کرونا  از ۱۷ مرداد ماه  از ورود همه انواع خودروها در چهار مسیر جاده‌ای گناباد، فیض‌آباد، قوچان و سبزوار به این استان تا اطلاع بعدی جلوگیری شده است.

محمدصادق معتمدیان افزود: این اقدام به دنبال اجرایی شدن طرح ممنوعیت سفر به خراسان رضوی با تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا و ابلاغ وزارت کشور اجرا می شود و نیروی انتظامی با استقرار در مبادی و خروجی استان در این زمینه اعمال قانون می‌کند.
وی اضافه کرد: در قالب این طرح علاوه بر اعمال جریمه برای ورود به شهرهای قرمز، هیچ خوردویی اجازه ورود به استان خراسان رضوی را نخواهد داشت و طبق اقدامات انجام شده به هیچ عنوان مجوز برای تردد خودروهای مختلف به استان صادر نخواهد شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز چهارشنبه از محورهای مواصلاتی ورودی جنوبی خراسان رضوی محدوده شهرستانهای گناباد و بجستان بازدید  کرد.

انتهای پیام/ع