سی‌تی‌اسکن جدید بیمارستان قائم برای بیماران کرونایی راه‌اندازی شد

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بهره‌برداری دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید این بیمارستان خبر داد و گفت: برای خرید، نصب و راه‌اندازی این دستگاه حدود ۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش سرخس خبر به نقل از وب‌دا، دکتر حسن خداپرست اظهار کرد: خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید بیمارستان قائم(عج) اقدامی ارزشمند در ایام بحران کرونا بوده که می‌تواند موجب سرعت بخشی در امر خدمات‌رسانی در این حوزه باشد.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) مشهد ابراز کرد: برای این دستگاه حدود ۷ میلیارد تومان هزینه شده که اعتبارات آن به‌صورت ۱۰۰ درصد از سوی بیمه ایران تأمین‌شده است.

وی با قدردانی از حمایت‌های رئیس دانشگاه، استاندار و نماینده ویژه وزیر در خراسان رضوی در راستای کمک به خرید و بهره‌برداری از دستگاه سی‌تی‌اسکن، افزود: این در اورژانس کوهسنگی این مرکز درمانی مستقرشده و به بیماران کرونایی ارائه خدمات می‌دهد.

خداپرست با تأکید بر اینکه با فعال شدن این دستگاه، سی‌تی‌اسکن‌های بیماران کرونایی و غیر کرونایی در دو مکان مجزا انجام می‌شود، یادآور شد:  این دو گروه از بیماران باهم در ارتباط نیستند، چراکه سی‌تی غیرکرونایی‌ها با دستگاه قدیم و کرونایی‌ها با دستگاه جدید انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در آستانه تاسوعا و عاشورا از مردم می‌خواهیم که در عزاداری‌ها، رعایت بیش‌ازپیش دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی را داشته باشند و از زدن ماسک لحظه‌ای غافل نشوند، بیان کرد: اگر رعایت‌ها در این روزها نباشد در هفته آینده با حجم بالای بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/ع