واکسیناسیون ساکنان مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا کنون یک میلیون و ۱۲۷هزار نفر از ساکنان زیر پوشش این دانشگاه در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شدند.

به گزارش پایگاه خبری سرخس خبر به نقل از وبدا، دکتر مهدی قلیان با بیان اینکه تا کنون حدود ۲۵و۷۷ صدم درصد از جمعیت بالای ۱۸سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه نسبت به کووید۱۹ واکسینه شده اند خاطرنشان کرد: این تعداد در جمعیت بالای ۴۵سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۶۰درصد است.

وی با اشاره به راه اندازی ۳۲پایگاه و مرکز واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر روزانه ۲۵هزار نفر تحت واکسیناسیون قرار می‌گیرند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲پایگاه و مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه راه اندازی شده است خاطرنشان کرد: این پایگاه‌ها در مشهد، فریمان، سرخس، قوچان، چناران، کلات، طرقبه و خواف راه اندازی شده است و در سایر شهرستان‌ها نیز این برنامه در مراکز خدمات جامع سلامت در حال اجراست.

وی افزود: از مجموع مراکز واکسیناسیون ۲۰پایگاه تجمیعی است که با مشارکت سایر سازمان‌ها و نهاد‌ها به منظور گسترش خدمات رسانی و سهولت در دسترسی شهروندان به پایگاه‌های واکسیناسیون راه اندازی شده است.

انتهای پیام/ع