امام جمعه موقت سرخس:

انسان های بزرگی به علت نداشتن توان تجزیه و تحلیل مسائل روز در فتنه ها گرفتار شدند/ باید بصیرت داشت تا از فتنه های زمان موفق خارج شویم

حجت الاسلام اکبری نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس گفت: انسان های بزرگی که توان تجزیه و تحلیل مسائل روز را نداشتند در فتنه ها گرفتار شدند.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، حجت‌الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان سرخس با اشاره به حماسه 9 دی 1388 گفت: حماسه ۹ دی، ما را به داشتن بصیرت افزایی سوق می دهد؛ بینش، آگاهی، هوشیاری و زیرکی داشته باشیم تا از فتنه های زمان موفق خارج شویم.

 

امام جمعه موقت سرخس با اشاره به راه های بصیرت افزایی گفت: با دلبستگی به دنیا و گرفتار شدن به شهوات و لذت های دنیا نباید انتظار داشته باشیم بصیرت پیدا کنیم؛ سرگرم دنیا شدن باعث جلوگیری از بصیرت می شود.

 

حجت الاسلام اکبری نیا بیان کرد: اگر انسان شناخت کافی از ولی زمان نداشته باشد نمی تواند بصیرت داشته باشد. ولی فقیه راه را به ما نشان می دهد.

 

امام جمعه موقت سرخس داشتن فکر و اندیشه و توان تجزیه و تحلیل مسائل روز را از شاخص های داشتن بصیرت عنوان کرد و گفت: چه بسا انسان های بزرگ که چون توان تجزیه و تحلیل مسائل روز را ندارند در فتنه ها گرفتار می شوند.

 

وی اظهار کرد: پیروی از عالمان وارسته و داشتن تقوا الهی باعث می شود خداوند راه برون رفت از فتنه ها را به ما نشان دهد.

 

حجت الاسلام اکبری نیا مطالعه تاریخ را برای گرفتن عبرت از اتفاقات تاریخ توصیه کرد و گفت: روز 9 دی بهانه ای باشد که ملت ما بداند که دشمنان چه برنامه هایی برای ما دارند.

انتهای پیام/