میزبانی آستان قدس از همراهان بیمار در ۲ بیمارستان درگیر کرونا در مشهد

مدیر امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی گفت: آستان قدس رضوی در ادامه حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خود برای مقابله با موج پنجم کرونا، با ارائه خدمتی جدید، دو محل را برای خدمت‌رسانی به همراهان بیماران کرونایی بستری در بیمارستان قائم(عج) و اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرخس‌خبر به نقل از آستان‌نیوز، هادی غلامی اظهار کرد: آستان قدس رضوی در ادامه حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خود برای مقابله با موج پنجم کرونا، با ارائه خدمتی جدید، دو محل را برای خدمت‌رسانی به همراهان بیماران کرونایی بستری در بیمارستان قائم(عج) و اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ایجاد کرد.

مدیر امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی افزود: این دو مکان که به همت بنیاد کرامت رضوی تجهیز و راه‌اندازی شده، شرایط مناسبی را برای میزبانی از همراهان بیماران فراهم خواهد کرد.

وی ابراز کرد: با اوج گرفتن موج پنجم کرونا و تجمع همراهان بیماران جلوی درب بیمارستان‌ها برای پیگیری امور درمانی آنها، شاهد شلوغی و تجمع در این اماکن هستیم در حالی که در این شرایط بحرانی، حضور بی مورد خانواده ها در اماکن پر خطر درمانی، خود موجب افزودن بر آمار مبتلایان و  تشدید اوضاع می‌شد.

هادی غلامی تصریح کرد: با رصد میدانی اوضاع دشوار و سرگردانی همراهان بیماران، آستان قدس رضوی برای حل این مشکل وارد عمل شد و نسبت به آماده‌سازی دو مکان برای اسکان و پذیرایی همراهان اقدام کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا یک استراحتگاه به ظرفیت روزانه ۲۰۰ نفر به تفکیک زن و مرد با برخورداری از همه امکانات اسکان و پذیرایی شامل پذیرایی با سه ‌عده غذای متبرک، جانمایی تختخواب، مفروش شده، امکان شارژ تلفن، سرویس بهداشتی، استفاده از چای گرم و دستگاه آب سردکن مقابل بیمارستان قائم در کوهسنگی ۶ راه اندازی شده است.

مدیر امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی یادآور شد: همچنین ایستگاه دوم در فضای بیمارستان امام رضا(ع) در مقابل اورژانس عدالتیان دایر شده که در این مرکز نیز هر روز خدماتی نظیر توزیع غذا، چای و آب سرد به همراهان بیماران کرونایی بستری در این اورژانس ارائه می‌شود.

انتهای پیام/ع