اتمام موفقیت‌آمیز و بدون حادثه تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری (CMF) خانگیران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از اتمام موفقیت آمیز و بدون حادثه تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری خانگیران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرخس‌خبر به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، مهندس فرشید خیبری ضمن بیان اهمیت و تشریح اقدامات انجام شده در تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری خانگیران از اتمام موفقیت آمیز و بدون حادثه آن خبر داد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در این زمینه اظهار کرد: تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری بزرگترین رویداد تعمیراتی در منطقه خانگیران است که هر ساله در این بخش از تاسیسات تولید گاز که مانند شریان‌های اصلی تامین گاز در منطقه به حساب می‌رود انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری به لحاظ اهمیت و با توجه به آنکه انجام این تعمیرات مستلزم قطع کامل جریان گاز است، از ماه‌ها قبل با هماهنگی با شرکت‌های پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، برنامه‌ریزی تلفیقی، نظارت بر تولید، نفت مناطق مرکزی، عملیات انتقال گاز و شرکت ملی گاز ایران با هدف انجام در کمترین زمان ممکن برنامه‌ریزی می‌شود.

خیبری افزود: این تعمیرات از ساعات آغازین روز ۲۶ مرداد ماه شروع و طبق برنامه در روز ۳۰ مرداد ماه با انجام بیش از ۴۰۰ مورد درخواست کار تعمیراتی شامل اضطراری، اصلاحی و پیشگیرانه و صرف ۳۴۰۰ نفر ساعت با موفقیت به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق تعویض و نصب مخزن جدید مایعات گازی را مهمترین بخش تعمیرات امسال دانست و افزود: انفکاک و خارج‌سازی مخزن قدیمی مایعات گازی پس از ۳۸ سال سرویس و جابجایی، نصب و اتصال مخزن جدید مهمترین بخش کار در تعمیرات امسال بود که به یاری خداوند و همت همکاران با برنامه‌ریزی درست و تلاش شبانه‌روزی در کنار سایر فعالیت‌های برنامه شده به انجام رسید.

وی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی دقیق و اجرای به موقع تمام فعالیت‌ها افزود: تعمیرات اساسی و به ویژه تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری فعالیتی است که حد اعلای کار گروهی در منطقه را به نمایش می‌گذارد و همه فعالیت‌ها با برنامه‌ریزی قبلی و هماهنگی کامل واحدهای تعمیراتی، نظارتی و پشتیبانی با برگزاری مداوم جلسات با رهبری مدیریت عملیات به انجام می‌رسد که جا دارد در اینجا صمیمانه از همه این عزیزان تشکر و قدردانی کنم.

خیبری با تاکید بر اهمیت و الزام رعایت کامل نکات ایمنی و بهداشتی بیان کرد: در مدت تعمیرات اساسی، تمام اقدامات با هماهنگی و نظارت کامل واحد HSE انجام و شاخص‌های ایمنی و بهداشتی جهت جلوگیری از بروز حادثه و نیز شیوع بیماری کرونا کاملا رعایت شده است.

گفتنی است، این بخش از تعمیرات اساسی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، در شرایطی انجام شده است که به علت پاندمی بیماری کرونا و همچنین تقارن با دهه اول محرم اکثر ادارات دولتی در تعطیلی کامل بوده‌اند.

انتهای پیام/ع