پلمب ۱۷۸ واحد صنفی مشهد در محدودیت‌های کرونایی/ ابلاغیه جدیدی برای اصناف صادر نشده است

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد با اشاره به انجام ۱۳ هزار و ۵۴۲ بازرسی در سطح مشهد طی یک هفته اخیر، گفت: در این بازرسی‌ها برای ۳۱۰ واحد صنفی اخطار کتبی، برای ۱۸۹ واحد صنفی برگ جریمه صادر و ۱۷۸ واحد صنفی متخلف پلمب شدند.

به گزارش پایگاه خبری سرخس‌خبر به نقل از فارس، امیر دلداری اظهار کرد: از ۲۵ مردادماه تا شب گذشته ۱۵۰ اکیپ بازرسی از اصناف، بازرسان اتحادیه‌های صنفی، اماکن و کارشناسان بهداشت مناطق پنج‌گانه اقدام به بازرسی اصناف مشهد کردند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد با اشاره به انجام ۱۳ هزار و ۵۴۲ بازرسی در سطح مشهد طی یک هفته اخیر، افزود: در این بازرسی‌ها برای ۳۱۰  واحد صنفی اخطار کتبی، برای ۱۸۹ واحد صنفی برگ جریمه صادر و ۱۷۸ واحد صنفی متخلف پلمب شدند.

وی ادامه داد: این جریمه‌ها و پلمب‌ها برای مشاغل گروه دو، سه و چهار که ممنوعیت فعالیت داشتند و یا مشاغل گروه یک که اجازه فعالیت داشتند؛ اما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، اعمال شد.

دلداری با اشاره به اینکه طی این مدت اصناف متخلف ۵۶۷ میلیون ریال جریمه نقدی شدند، در خصوص ادامه روند تعطیلی اصناف تصریح کرد: تاکنون ابلاغیه جدیدی برای ما صادر نشده است.

وی اضافه کرد: همچنان محدودیت‌ها مانند هفته گذشته برقرار است به‌طوری‌که رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها، به‌صورت پذیرایی در فضای بسته(ولی به‌صورت بیرون بر می‌توانند فعالیت کنند)، تالارهای پذیرایی، سالن‌های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته به‌استثنای پاساژهای تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن‌آلات، کامپیوتر( پاساژهای عمومی نظیر پوشاک، کیف، کفش و موبایل همچنان مجاز به فعالیت نیستند)، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن‌سازی، شهربازی و باغ‌وحش‌ها و نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد در ادامه با اشاره به همکاری خوب اصناف در این مدت، اظهار کرد: خوشبختانه میزان تخلفات در طرح اجرای محدودیت فعلی کاهشی بوده است که جای تقدیر از اصناف را دارد.

وی در پاسخ به اینکه برای کاهش همین میزان تخلفات چه باید کرد، گفت: حدود یک سال و نیم است که با بیماری کرونا مواجه هستیم و در این مدت در هر محدودیتی نخستین اقدامی که اعمال شد، تعطیلی اصناف بود.

دلداری با بیان اینکه اصناف بنگاه‌هایی کوچکی هستند که تعدادی را درون خود مشغول به کارکرده‌اند و در هر تعطیلی موجبات ضرر آنان فراهم می‌شود، ادامه داد: سال گذشته حدود چهار ماه اصناف مشهد تعطیل بودند و در سال جاری تاکنون ۵۶ روز تعطیل شدند و این تعطیلی‌ها فشار بسیاری را بر آنان وارد می‌کند و سبب بیکاری جمع زیادی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این مدت تالارها و استخرها تقریباً هیچ فعالیتی نداشتند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد باید اقدامات دیگری مدنظر قرار گیرد؛ چراکه دیگر جایی برای تعطیلی وجود ندارد و امید است که با انجام واکسیناسیون اوضاع بهتر شود.

انتهای پیام/ع