واحد تولید اکسیژن مایع در مشهد وارد مدار تولید می‌شود/ تولید روزانه ۵۶ هزار لیتر اکسیژن در خراسان رضوی

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از آغاز بکار یک واحد تولید اکسیژن مایع در جاده فریمان به مشهد خبر داد و گفت: ماشین‌آلات این واحد تولیدی نصب‌شده است و از ابتدای هفته آینده برای تولید اکسیژن مایع وارد مدار تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرخس‌خبر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، جواد خزاعی اظهار کرد: یک واحد تولید اکسیژن مایع در جاده فریمان به مشهد با نصب ماشین‌آلات، از ابتدای هفته آینده برای تولید اکسیژن مایع وارد مدار تولید می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود:  این واحد تولیدی توانایی تأمین روزانه ۷۰۰ کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن موردنیاز بیماران کرونایی را دارد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۴ کارخانه تولید اکسیژن طبی در خراسان رضوی فعال است، یادآور شد: از این تعداد چهار کارخانه در مشهد مستقر است.

خزاعی اذعان کرد: در حال حاضر روزانه ۵۶ هزار لیتر اکسیژن در کارخانه‌های این استان تولید و تحویل به مراکز درمانی می‌شود که به دلیل افزایش تعداد بیماران کرونایی، تولیدکنندگان از تأمین اکسیژن موردنیاز استان بازمانده‌اند.

وی ادامه داد: هفته گذشته با هماهنگی استاندار خراسان رضوی و رایزنی با استان‌های غرب و جنوب کشور روزانه ۲۰ تن اکسیژن مایع برای تأمین ماده اولیه واحدهای تولید اکسیژن طبی موردنیاز بیماران کرونایی به این استان وارد می‌شود.

انتهای پیام/ع