دمای هوای خراسان رضوی این هفته تغییر محسوسی ندارد

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان خراسان رضوی طی هفته کنونی تغییر محسوسی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سرخس‌خبر به نقل از ایرنا، زهرا عنایتی افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۳۵ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که تا روزهای میانی این هفته ثابت است و پس از آن نیز با نوسان اندکی همراه است.

وی ادامه داد: کمینه و بیشینه دمای هوای دیروز مشهد به ترتیب ۱۹ و ۳۴ درجه بوده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در طول امروز و فردا یکشنبه پدیده ابرناکی در خراسان رضوی به ویژه برای مناطق غربی و جنوبی استان افزایش خواهد یافت و پس از آن جوی آرام و آسمانی صاف برای استان پیش‌بینی شده است.

عنایتی وزش باد را پدیده غالب جوی طی هفته جاری در خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: از روز سه‌شنبه این هفته وزش باد در خراسان رضوی به ویژه نواحی جنوب شرقی استان شدت می‌گیرد که همراه با گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۳۸ درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان  سبزوار با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.