قطع برق بخش خانگی خراسان رضوی کاهش یافت

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: الزام اجرای برنامه روزانه مدیریت مصرف برق بخش‌های صنعت و کشاورزی در این استان همچنان برقرار است اما احتمال قطع برق بخش خانگی استان نسبت به هفته های گذشته بسیار کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سرخس‌خبر به نقل از ایرنا، حسن حشمتی افزود: دمای هوا در خراسان رضوی رو به کاهش است که سبب کاستن از استفاده سیستم‌های سرمایشی شده لذا به همین نسبت قطع برق بخش خانگی استان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌ها حاکی از به حداقل رسیدن قطع برق در کشور است اما چون هنوز احتمال قطع آن وجود دارد، برنامه قطع برق بخش خانگی شهر مشهد تنظیم شده و در سایت شرکت برق مشهد به آدرس www.meedc.ir بارگذاری شده اما احتمال اجرای آن ضعیف است.

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: طبق توافقات انجام شده از زمان اوج گرما تاکنون صنایع و چاه های بخش کشاورزی طی یک برنامه مدیریت مصرف در ساعات اوج بار مصرف برق خود را تا ۵۰ درصد کاهش داده اند، طی ۲ یا سه هفته اخیر نیز شهرکهای صنعتی با حفظ کاهش برق به روال سابق، قطع برق روزانه را به تعطیلی یک روز در هفته هر یک از شهرکها تغییر دادند اما چاه های کشاورزی همان برنامه سابق را اجرا می کنند.

وی افزود: چندی قبل به دلیل شدت گرما، وزارت نیرو صاحبان همه صنایع بزرگ مانند سیمان و فولاد در کشور را موظف کرد مصرف برق روزانه خود را تا ۹۰ درصد کاهش دهند، اما از ۱۰ روز قبل با تعدیل دمای هوا، این واحدها دوباره به مدار تولید بازگشته و برنامه جدید برای مصرف برق اجرا می کنند که میزان تولید آنها دچار مشکل نشود.

انتهای پیام/ع