۹۵ درصد دانش‌آموزان در سرخس واکسن زدند

مدیر آموزش و پرورش سرخس گفت: آمار دانش‌آموزان ما در سن ۱۲ تا ۱۸ سال، ۷ هزار ۵۰۰ نفر است که بیش از ۹۵ درصد واکسیناسیون دانش‌آموزان انجام شده است.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان سرخس شب گذشته در محل فرمانداری سرخس برگزار شد.

محمدرضا رجبی مقدم، فرماندار سرخس در این جلسه با بیان اینکه استان خراسان رضوی در حوزه واکسیناسیون از میانگین کشوری پایین‌تر است، گفت: برای پیشرفت واکسیناسیون در سرخس دُز دوم افرادی که دز اول را زدند به موقع زده شود.

وی از رسانه‌ها خواست تا در فرهنگ‌سازی واکسیناسیون و ماسک زدن به ستاد کرونا کمک کنند و افزود: اصحاب رسانه در این ۴۲ سال به خوبی همراه نظام بودند و دوره کنونی نیز به صورت ویژه کمک کنند.

رجبی‌مقدم گفت: اقناع افکار عمومی توسط شبکه بهداشت و درمان انجام شود.

حجت‌الاسلام محمد بختیاری امام جمعه سرخس نیز در این جلسه بر انجام کار اقناعی برای واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: این اقناع را متخصصان باید انجام دهند و نگرانی خانواده‌ها درباره واکسیناسیون فرزندان باید رفع شود.

دادستان سرخس نیز در این جلسه گفت: تعداد بازدید از واحدهای صنفی باید افزایش پیدا کند و کارکنان دولت نیز باید واکسن بزنند.

حیدر جهانی بیان کرد: کانون آلودگی به شهرستان سرخس شناسایی شود که چرا سرخس در هفته گذشته از وضعیت آبی به زرد وارد شد؛ باید جلوی تغییر رنگ شهرستان و گسترش بیماری گرفته شود.

مدیر آموزش و پرورش سرخس نیز در این جلسه گفت: آمار دانش‌آموزان ما در سن ۱۲ تا ۱۸ سال، ۷ هزار ۵۰۰ نفر است که بیش از ۹۵ درصد واکسیناسیون دانش‌آموزان انجام شده است.

عباس دادمحمدی افزود: دفتر آمار کل دانش‌آموزان را در اختیار مرکز بهداشت دادیم تا راستی‌آزمایی شود ضمن اینکه تعدادی از دانش آموزان فرزندان کار هستند و در شهرستان حضور ندارند و در آذرماه به مدرسه برمی‌گردند.

وی بیان کرد: در آذرماه آمار دانش‌آموزان تثبیت می‌شود و در حال حاضر ۷۵۰۰ نفر مشمول دریافت واکسن هستند و علاوه بر دانش آموزان، فرهنگیان شهرستان ۱۸۰۰ نفر هستند که ۱۱۶ نفر واکسن نزدند.

دادمحمدی ادامه داد: یک هفته به واکسن نزده‌ها مهلت دادیم که واکسن را دریافت کنند در غیر این صورت باید به مرخصی بدون حقوق بروند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت نیز در این جلسه به بازدیدهای انجام شده توسط گشت اتاق اصناف و گشت مشترک اشاره و عنوان کرد: طبق گزارشات دریافتی در هفته گذشته ۷۰ مور بازدید توسط اتاق اصناف انجام شده و یک مورد واکسن نزده در بین آنها بوده است و ضمن اینکه ۳۲ مورد نیز بازدید و گشت مشترک انجام شده است که در بین آن نیز یک مورد واکسن نزده بوده است.

علی‌اکبر اکبری تاکید کرد: صنوفی که ارتباط مستقیم با مردم دارند اگر واکسن نزدند باید کار را ترک کنند و برای واکسن مراجعه کنند و اگر منع پزشکی برای دریافت واکسن دارند باید نامه از پزشک بیاورند.

انتهای پیام/ع