۴۵۰میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در سرخس

فرماندار سرخس گفت: با توجه به بحران و تنش‌های آبی این شهرستان در سال جاری، طی سه ماه گذشته ۴۵۰میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های آبرسانی و طرح‌های مطالعاتی آبی سرخس مصوب شده است.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا رجبی‌مقدم گفت: با توجه به بحران و تنش‌های آبی این شهرستان در سال جاری، طی سه ماه گذشته ۴۵۰میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های آبرسانی و طرح‌های مطالعاتی آبی سرخس مصوب شده است.

فرماندار سرخس افزود: برای آبرسانی به روستاهای سه گانه شوراب سفلی، علیا و وسطی ۷۵میلیارد ریال، روستای چشمه شور ۲۰میلیارد ریال و روستای چکودر ۲۰میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: خط انتقال آب مجتمع آبرسانی خانگیران با ۱۶روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۱هزار نفر مربوط به حدود ۳۰سال قبل است که با توجه به افزایش جمعیت روستایی منطقه، ۶۰میلیارد ریال اعتبار به توسعه و به روزرسانی این خط انتقال آب اختصاص یافته است.

فرماندار سرخس گفت: برای تامین آب پایدار روستاهای زالوغال و شورلق در منطقه بزنگان، نیاز به حفر چاه آهکی به عمق ۵۰۰ متر داریم که پیگیری برای اخذ مجوز در این باره از شرکت آب منطقه ای در حال انجام است.

رجبی مقدم ادامه داد: ایجاد یک تصفیه خانه در روستای پل خاتون نیز ۶۰میلیارد ریال اعتبار می طلبد که فرایند تخصیص به مرور صورت می گیرد.

وی گفت: ۶۰میلیارد ریال برای انتقال آب سد دوستی و ۶۰میلیارد ریال نیز برای احداث تصفیه خانه این آب برای تامین آب شرب روستاهای مجتمع آب روستایی خانگیران در نظر گرفته شده است که این مبالغ به تناوب در حال تخصیص ست.

رجبی مقدم افزود: علاوه بر پروژه های شاخص ذکر شده، مبالغ دیگری نیز برای توسعه شبکه آب روستایی شهرستان تخصیص یافته است که البته در مجموع این ارقام به ۴۵۰میلیارد ریال می رسد.

فرماندار سرخس گفت: ۴۰۰میلیارد ریال از این مبالغ از اعتبارات ملی محرومیت زدایی برای تامین آب شرب مناطق کم برخوردار تامین شده و ۵۰میلیارد ریال نیز از اعتبارات استانی به حوزه آب شهرستان تخصیص می‌یابد.

انتهای پیام/