نماینده سرخس در مجلس: مخزن ذخیره‌سازی گاز شوریجه D با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۶۱۱ میلیون یورو ساخته می‌شود

نماینده سرخس در مجلس گفت: مخزن ذخیره‌سازی گاز شوریجه D با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۶۱۱ میلیون یورو ساخته می‌شود

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی در جلسه تکریم و معارفه فرماندار سرخس با اشاره به سفر دولت به خراسان رضوی، گفت: تنها شهرستانی که رئیس جمهور به آن سفر کردند شهرستان سرخس بود که در آن آغاز ساخت مخزن ذخیره‌سازی گاز شوریجه D با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۶۱۱ میلیون یورو انجام شد.

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: سرمایه‌گذاری این پروژه توسط مپنا انجام می‌شود و در مرحله ساخت ۷۰۰ نفر و در مرحله استفاده حدود ۲۰۰ نفر اشتغال در این پروژه ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: بیش از دو برابر ترانزیت ریلی در سال ۱۴۰۰ داشتیم و با توجه به سرمایه‌گذاری راه‌آهن در خطوط راه‌آهن با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان، باعث رشد بیشتر میزان ترانزیت می‌شود.

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی به مصوبات سفر رئیس جمهور به سرخس اشاره و عنوان کرد: یک هفتم جمع پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور در خراسان رضوی مربوط به حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به تفکیک لایحه منطقه آزاد سرخس از مناطق دوغارون و مازندارن، گفت: این موضوع در هفته دوم اسفند سال‌گذشته انجام شد و به زودی در مجلس مطرح می‌شود و امیدواریم با رفع ایرادات شورای نگهبان شاهد تصویب آن در مجلس و شورای نگهبان باشیم.

وی گفت: بحث انتصاب فرماندار سرخس باید خیلی زودتر انجام می‌شد اما با توجه به حساسیت‌هایی که وجود داشت کمی روند کار طول کشید.

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای نوری‌زاده اولین فرماندار بومی سرخس هستند و امیدواریم پیگیری کننده حل مسائل و مشکلات مردم باشند و پروژه‌های بر زمین مانده هر چه سریع‌تر به سرانجام برسند، گازرسانی به ۲۸ روستای باقی‌مانده نیز هر چه سریعتر انجام شود؛ دستگاه پیش برنده با سازمان‌های تحت مدیریتش فرمانداری است که می‌تواند حل مشکلات را پیگیری کند.

انتهای پیام/ع