‍مشکلات روستای شیرتپه با حضور سرپرست فرمانداری در این روستا بررسی شد/ بند انحرافی شیرتپه برای استفاده کشاورزان بازگشایی شد

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به بازدید از بند انحرافی شیرتپه، گفت: باتوجه به فروکش کردن گِل و لای مسیر این بند و به منظور استفاده حداکثری کشاورزان از آب و هدایت آب در داخل حوزه آبی شهرستان، آب این بند با همه ظرفیت رهاسازی شد.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده صبح امروز و پس از حضور در روستای شیرتپه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای سیاست‌های دولت مردمی همزمان با دومین روز تعطیلات عید سعید فطر در بین مردم شریف روستای شیرتپه حاضر شدیم و علاوه بر اینکه در جلسه‌ای سه ساعته پای حرف مردم شریف این روستا نشستیم، مشکلات و معضلات این روستا را به همراه بخشدار و مسئولان ادارات جهاد کشاورزی، برق، آبفا، آب منطقه‌ای، بهداشت و درمان و ورزش و جوانان بررسی کردیم.

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به بازدید از بند انحرافی شیرتپه، اظهار کرد: باتوجه به فروکش کردن گِل و لای مسیر این بند و به منظور استفاده حداکثری کشاورزان از آب و هدایت آب در داخل حوزه آبی شهرستان، آب این بند با همه ظرفیت رهاسازی شد.

وی بیان کرد: در بازدید میدانی امروز از سالن ورزشی و کتابخانه شیرتپه نیز بازدید کردیم و برای تکمیل آنها در اعتبارات امسال ردیف اعتباری در نظر می‌گیریم.

نوری‌زاده ادامه داد: در بازدیدهای امروز از کارگاه تولیدی بانوان این روستا که جزو مشاغل خانگی و زیر نظر روحانی روستا ایجاد شده است و بسیار در خصوص ایجاد اشتغال نقش موثر دارد نیز بازدید کردیم.

سرپرست فرمانداری سرخس بیان کرد: پس از بازدید از ظرفیت‌های روستای شیرتپه، از باغ پسته ۱۰۰ هکتاری واقع در قوش سربوزی بازدید کردیم که با توجه به تغییر نوع کشت بسیار مهم هست.

وی در پایان گفت: این باغ پسته با یک روش تحقیقاتی و با اصلاح الگوی کشت و کاهش مصرف آب توسط سرمایه‌گذار خصوصی ایجاد شده است و جوانان زیادی در این باغ مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/ع