پیش‌بینی برداشت ۱۲ هزارتن گندم از سطح مزارع آبی سرخس/ خشکسالی، تولید گندم شهرستان را به یک سوم کاهش داد

مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: کمبود بارندگی، سرمازدگی به‌طوری که اختلاف دما در شب و روز تا ۱۸ درجه می‌رسد و همچنین هجوم سن گندم از عوامل کاهش سطح عملکرد امسال گندم آبی بشمار می‌رود که این امر در برداشت جو تا ۴ هزار تن و کلزا به ۲۵۰ تن رسیده است.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از ایلنا، محمدعلی رهنما مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: متاسفانه تداوم خشکسالی و کاهش ۱۰۸ میلیمتری باران نسبت به دوره آماری سال گذشته تولید گندم شهرستان به یک سوم کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری هیچ گونه پهنه سبز دیم نداریم، افزود: با توجه به تداوم کاهش بارندگی‌ها در چند سال گذشته و عدم پراکنش لازم، در مجموع به‌طور معمول از سطح مزارع گندم دیم شهرستان در چند ساله اخیر ۲۵ هزار تن و آبی تا ۱۰ هزار تن برداشت داشتیم.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس در ادامه اظهار کرد: کمبود بارندگی، سرمازدگی به‌طوری که اختلاف دما در شب و روز تا ۱۸ درجه می‌رسد و همچنین هجوم سن گندم از عوامل کاهش سطح عملکرد امسال گندم آبی بشمار می‌رود که این امر در برداشت جو تا ۴ هزار تن و کلزا به ۲۵۰ تن رسیده است.

رهنما در پایان تصریح کرد: برداشت گندم در سطح شهرستان سرخس از نیمه دوم اردیبهشت آغاز می شود که با توجه به نبود محصول دیم در مزارع ادوات برداشت،گندم در منطقه موجود و پیش بینی های لازم انجام شده است.

انتهای پیام/م.ع