کشف سرقت بزرگ در یکی از مجموعه‌های صنعتی سرخس

سرپرست فرمانداری سرخس از سرقت بزرگ در یکی از مجموعه‌های صنعتی شهرستان خبر داد و عنوان کرد: محموله این سرقت توسط نیروی انتظامی شهرستان کشف شد، پرونده آن به دستگاه قضایی داده شده و پرونده در مرحله تحقیقات است.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده در جلسه شورای اداری سرخس با اشاره به اقدامات دولت و لزوم تبیین این اقدامات، گفت: با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم در راستای فعال کردن اقتصاد منطقه‌ای و همچنین فعال کردن زیرساخت‌ها و توانمندی‌ها و پیرو امضای تفاهم‌نامه توسط روسای جمهور ایران و روسیه، در روزهای اخیر اولین قطار ترانزیتی روسیه به مقصد هند از مرز سرخس وارد کشور شد.

سرپرست فرمانداری سرخس بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه ایران و روسیه، در یک سال ۵ میلیون تن کالا از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس و هند عبور داده می‌شود که ۴ میلیون تن از کالاها از مرز سرخس عبور داده می‌شود.

وی ادامه داد: درخواست ما از آستان قدس رضوی و منطقه ویژه اقتصادی این است که بعد از تجمیع مبادی مرزی، زیرساخت‌های موردنیاز جهت انجام عملیات ترانشیپمنت را در سرخس فراهم کنند زیرا با این کار ۳۰۰ تا ۴۰۰ فرصت شغلی در شهرستان ایجاد می‌شود و امیدواریم با این کار بخشی از حوزه اشتغال شهرستان پوشش داده شود.

نوری‌زاده در ادامه به پروژه ذخیره‌سازی «شوریجه دی» که از مصوبات سفر رییس جمهور به شهرستان سرخس بوده است اشاره و عنوان کرد: در هفته گذشته جلسه‌ای با مدیران مپنا که شرکت مجری پروژه ذخیره‌سازی «شوریجه دی» است، داشتیم؛ مدت قرارداد این پروژه ۲۵ سال است و باید در بازه ۲ ساله به حداکثر ظرفیت جذب نیرو و راه‌اندازی برسد.

سرپرست فرمانداری سرخس عنوان کرد: با فعال شدن پروژه ذخیره‌سازی «شوریجه دی» بخشی از جوانان تحصیل‌کرده و متخصصان و نیروهای بومی در آن مشغول به کار می‌شوند و ظرف یک ماه آینده بعد از تجهیز کارگاه، برای ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد می‌شود.

وی در ادامه به اقدامات دستگاه‌های اجرایی اشاره و مسئله آب شرب روستاها اشاره و اظهار کرد: با یک کار جهادی کاری که چندین سال مغفول مانده بود و در کمتر از ۱۰ روز پروژه تامین آب شرب شورلق انجام شد و تلاش ما این است که طی یک ماه مشکل عمده آب روستاهای سرخس را به حداقل‌های موردنیاز برسانیم.

نوری‌زاده افزود: پیگیر مطالبه به حق مردم در راستای قانون برای بحث آب هستیم و ناعدالتی در توزیع آب که در حوزه شهرستان وجود دارد باید از بین برود زیرا این دولت به دنبال عدالت است.

رئیس شورای تامین سرخس در ادامه به مسائل امنیتی شهرستان سرخس اشاره کرد و گفت: تعدادی شرور به دنبال این بودند که فضای شهرستان را ناامن کنند، همه باید بدانند که جمهوری اسلامی به هیچ کسی اجازه ایجاد ناامنی نمی‌دهد و بر همین مبنا با تصمیم شورای تامین، مجموعه دستگاه‌های نظامی، انتظامی، مرزبانی و سپاه در یک عملیات بسیار دقیق این افراد شرور را دستگیر کردند و امیدواریم در دستگاه قضایی احکام‌شان زودتر صادر شود.

وی تاکید کرد: مردم شریف شهرستان سرخس باید بدانند که دستگاه‌های نظامی و انتظامی علاوه بر ایجاد امنیت در دیگر موضوعات پای کار بودند و هستند و امنیت در شهرستان سرخس وجود دارد.

نوری‌زاده در ادامه به سرقت بزرگ در یکی از مجموعه‌های صنعتی شهرستان اشاره و عنوان کرد: محموله این سرقت توسط نیروی انتظامی شهرستان کشف شد و پرونده آن به دستگاه قضایی داده شده است، پرونده در مرحله تحقیقات است.

سرپرست فرمانداری سرخس اضافه کرد: بخشی از مدیران نیز در این زمینه کوتاهی کردند و متاسفانه هرگاه مدیران دچار کوتاهی شدند آسیب دیدیم.

وی با بیان اینکه طرح جامع شهر سرخس پس از ۱۶ سال تصویب شد، گفت: آسفالت معابر شهر سرخس با اعتبارات اندک در حال انجام است و بنا بر رفع معایب با اولویت به میزان تردد و جمعیت است.

نوری‌زاده در ادامه از احیای باشگاه صنعت گاز سرخس خبر داد و گفت: نماینده سرخس و پالایشگاه کاری را برای احیای این باشگاه شروع کرده بودند و خوشبختانه احیای این باشگاه در ۸ رشته مصوب شد.

سرپرست فرمانداری سرخس گفت: احیای این باشگاه برکت زیادی برای جوانان شهرستان خواهد داشت و ضمن اینکه باید از گذشته عبرت بگیریم زیرا یک مقطعی جوانان ما از این موضوع محروم شدند و باید یک اساسنامه محکم نوشته و تدوین شود تا دچار موضوعات قبل نشویم.

وی در پایان با اشاره به پیگیری دریافت سهم شهرستان سرخس از مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، عنوان کرد: به دنبال برش شهرستانی مسئولیت‌های اجتماعی از برنامه ششم هستیم که میزان کل آن در کل کشور ۷ هزار میلیارد تومان است و طبق آماری که محاسبه کردیم حدود ۶ درصد باید سهم سرخس شود.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

انتهای پیام/ع