رشد پنج برابری اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان بهزیستی سرخس

رئیس اداره بهزیستی سرخس گفت: حضور معاونان اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در سرخس باعث شد که میزان تسهیلات اشتغال‌زایی رشد پنج برابری داشته باشد و شاهد رشد دو برابری کمک بلاعوض در حوزه مسکن به جامعه هدف باشیم.

به گزارش خبرنگار #سرخس_خبر، محمد علیمیرزایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سرخس گفت: بهزیستی شهرستان سرخس در چهار حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، پیشگیری و اشتغال و مشارکت‌های اجتماعی فعالیت دارد.

رئیس اداره بهزیستی سرخس با اشاره به حوزه توان‌بخشی بهزیستی عنوان کرد: اداره بهزیستی سرخس سه هزار مددجوی تحت پوشش دارد که شامل افراد ناتوان ذهنی، جسمی، شنوایی، گفتاری، افراد ضایعه نخاعی و بیماران اعصاب روان هستند و از این تعداد، ۱۶۰۰ خانوار مستمری دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: خدماتی که به این افراد داده می‌شود شامل کمک هزینه درمان، اشتغال، معیشت، مناسب‌سازی مکان زندگی معلولان جسمی حرکتی و ساخت مسکن است.

علیمیرزایی به حوزه امور اجتماعی اشاره و بیان کرد: در حوزه اجتماعی ۵۰۰ پرونده تحت پوشش داریم که این پرونده‌ها مربوط به زنان سرپرست خانواری است که فاقد همسر هستند یا همسر آنها از کار افتاده و یا آسیب‌دیده اجتماعی هستند.

رئیس اداره بهزیستی سرخس با بیان اینکه اورژانس اجتماعی در سرخس فعال است، گفت: شماره تلفن ۱۲۳ به عنوان اورژانس اجتماعی فعال است و به افراد آسیب‌دیده و یا در معرض آسیب خدمات مشاوره‌ای، روانشناسی و مددکاری می‌دهد.

وی اظهار کرد: برنامه‌های پیشگیرانه در حوزه پیشگیری به صورت کامل انجام می‌شود و شامل غربال‌گری ژنتیک، شنوایی، بینایی و اضطراب است و این اقدامات از بدو تولد تا بزرگ‌سالی صورت می‌گیرد.

علیمیرزایی گفت: سه کلینیک درمان اعتیاد در شهرستان داریم، ضمن اینکه راه‌اندازی یک مرکز اقامتی میان مدت نیز در دست اقدام است.

رئیس اداره بهزیستی سرخس با اشاره به حضور سه نفر از معاونان اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در سرخس در سال‌جاری، گفت: حضور معاونان اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در سرخس باعث شد که میزان تسهیلات اشتغال‌زایی رشد پنج برابری داشته باشد و شاهد رشد دو برابری کمک بلاعوض در حوزه مسکن به جامعه هدف باشیم.

وی با اشاره به مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در حمایت از مددجویان، بیان کرد: با مشارکت مردم و همچنین مشارکت خانواده مددجویان تعداد ۱۷۰ دستگاه کولر در فصل گرما در دو مرحله بین مددجویان توزیع شد.

علیمیرزایی به حضور ده ماهه خود در اداره بهزیستی سرخس اشاره و عنوان کرد: طی ده ماه گذشته بالغ بر چهار هزار بسته مواد غذایی و همچنین تعدادی بخاری در فصل سرما بین مددجویان توزیع شده است که این موضوع نیز با مشارکت‌های مردمی و حمایت‌های سازمان‌ها و نهادها بوده است و آنچه امروز اهداف سازمان بهزیستی را محقق می‌کند حمایت و مشارکت شهروندان است که بدون آن هیچ مشکلی برطرف نخواهد شد.

انتهای پیام/ع