71 پروژه به ارزش 102 میلیارد تومان در هفته دولت در سرخس افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

سرپرست فرمانداری سرخس از افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۱ پروژه به ارزش ۱۰۲ میلیارد تومان در هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران با گرامی‌داشت سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، گفت: اقدامات دولت سیزدهم با رویکرد محرومیت‌زدایی و عدالت‌محوری است.

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به برنامه‌های هفته دولت در سرخس، گفت: پروژه‌هایی که در هفته دولت برای کلنگ‌زنی و افتتاح در شهرستان سرخس تعریف شده، پروژه‌هایی با اعتبارات شهرستانی است و شامل پروژه‌های دارای اعتبار ملی نیست، همچنین پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز در این پروژه‌ها گنجانده نشده است.

وی از افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۱ پروژه به ارزش ۱۰۲ میلیارد تومان در هفته دولت در سرخس خبر داد و ادامه داد: از این تعداد، ۵۶ پروژه به ارزش ۹۶ میلیارد تومان به صورت افتتاحی است و ۱۵ پروژه کلنگ‌زنی نیز به ارزش ۶ میلیارد تومان است.

نوری‌زاده درباره مهمترین پروژه هفته دولت در سرخس گفت: بهره‌برداری از واحد تغلیظ گاز اسیدی فلر پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد که با ایجاد ارزش افزوده باعث جلوگیری و کاهش سطح آلاینده می‌شود، مهمترین پروژه است که ارزش این پروژه ۴۲ میلیارد تومان است.

سرپرست فرمانداری سرخس درباره حضور مسئولان استانی و کشوری در سرخس در هفته دولت گفت: پیش بینی شده در روز یکشنبه ۶ شهریور ماه، استاندار خراسان رضوی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به شهرستان سرخس سفر کنند که البته احتمال تغییر برنامه نیز وجود دارد.

وی به اجرای چند پروژه با اعتبارات ملی توسط دولت در شهرستان سرخس اشاره و عنوان کرد: دولت چند پروژه مهم را در شهرستان سرخس در حال اجرا دارد و اعتبارات خوبی برای احرای آنها در نظر گرفته است.

نوری‌زاده به پروژه جاده سرخس مشهد اشاره و عنوان کرد: ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رییس جمهور برای پروژه راه سرخس مشهد تخصیص داده شده و تلاش بر این است که طی ۲ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

سرپرست فرمانداری سرخس افزود: گاز رسانی به ۲۴ روستا محروم سرخس از دیگر پروژه‌های مهم دولت در شهرستان است که در سه سال گذشته کلنگ‌زنی شده که البته باید یک سال بعد از کلنگ‌زنی به بهره‌برداری می‌رسید اما این اتفاق نیفتاد.

وی گفت: گاز رسانی به ۶ روستا از ۲۴ روستا باید در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسید اما متاسفانه پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرد و پیمانکار جدیدی برای این پروژه مشخص شد تا هر چه سریعتر گاز رسانی به روستا به سرانجام برسد.

نوری‌زاده به پروژه احداث سد شوریجه اشاره و عنوان کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان توسط دولت برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته شده است که تا پایان سال جاری آبگیری این سد انجام شود.

سرپرست فرمانداری سرخس در پایان گفت: اجرای کانال درجه یک سد دوستی ۷۰ میلیارد تومان برآورد اعتبار شده که ۵۰ میلیارد آن تامین اعتبار شده است و طی مدت ۶ ماه اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ع