برخی دستگاه‌ها به علت‌های واهی از انتصاب فرزندان توانمند سرخس در ادارات جلوگیری می‌کنند

سرپرست فرمانداری سرخس با بیان اینکه این را قبول داریم که در انتصابات مشکلاتی داریم، گفت: امیدواریم با همکاری برخی دستگاه‌ها بتوانیم فرزندان توانمند سرخس را به‌کارگیری کنیم متاسفانه برخی دستگاه‌ها به علت‌های واهی از انتصابات جلوگیری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده ظهر امروز در نماز جمعه سرخس با بیان اینکه امام جمعه پشتوانه محکمی برای دولت و زبان گویای مردم است گفت: در مدتی که مسئولیت فرمانداری سرخس را بر عهده گرفتم یکی از مهمترین موضوعاتی که باید مدیریت می‌کردیم، باید اعتماد به دولت را به مردم برمی‌گرداندیم که البته اصلاح ساختار اقتصادی با پشتوانه مردمی و مدیران زحمت‌کش اجرایی شد.

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به اقداماتی که در حوزه اشتغال انجام شده، گفت: در حوزه اشتغال به عنوان یک مشکل اساسی در استخدام‌های دولتی، پیمانکاری‌ها و فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی دست به کار شدیم.

وی با بیان اینکه فرآیند استخدام بیمارستان غدیر کار راحتی نبود، گفت: ۱۳۰ نفر باید به صورت تجمیعی از سرخس در بیمارستان مشغول به کار شوند.

نوری‌زاده عنوان کرد: براساس برنامه ششم توسعه پیمانکاران نفت قبل از به کارگیری نیرو باید از فرمانداری استعلام بگیرند و کنترل جذب نشدن نیروی غیربومی با فرمانداری است و چنانچه دستگاهی از این موضوع سرپیچی کند با او برخورد می‌کنیم.

وی به ورود سرمایه‌گذار به منطقه ویژه اقتصادی سرخس اشاره و عنوان کرد: به سبب جنگ روسیه و اوکراین شرایط منطقه ویژه اقتصادی سرخس بسیار خوب شده است و به زودی جوانان ما در این منطقه مشغول به کار می‌شوند و به دنبال اشتغال پایدار هستیم و امسال شرایط بهتری را برای اشتغال جوانان داریم.

سرپرست فرمانداری سرخس با بیان اینکه بیش از ۲۰ سال از بهره‌برداری سد دوستی می‌گذرد و تاکنون سند حق‌آبه نداشتیم، گفت: برای اولین بار سند رسمی در حوزه حق‌آبه سرخس از سد دوستی صادر شد و سالانه ۵ میلیون متر مکعب حق‌آبه شرب سرخس است.

نوری‌زاده اضافه کرد: تا پایان سال جاری ۳۵ کیلومتر باقی‌مانده از خط انتقال آب سد دوستی به سرخس از روستای سنگر تا سد انجام می‌شود و با تامین اعتبار ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومانی تصفیه‌خانه احداث می‌شود و به زودی حق ‌آبه اجرایی می‌شود.

وی به تعطیل شدن پروژه پایاب سد دوستی طی چند سال اخیر اشاره و عنوان کرد: متاسفانه این پروژه تعطیل و سر فصل اعتباری آن حذف شده بود که با تامین اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی از محل مصوبات سفر رئیس جمهور ظرف شش ماه آینده انجام می‌شود.

نوری‌زاده بیان کرد: ۱۶ روستای سرخس درگیر مشکلات آبی هستند و با توجه به خشکسالی‌های اخیر این موضوع امسال چند برابر شده بود که در این زمینه مسئولان شهرستان و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه وارد کار شدند و در مدت کوتاهی مشکل آب روستاهای شورلق و باغک حل شد و روستای بغبغو شبکه آب آن اصلاح شد و روستای چشمه شور نیز طی ۲۰ روز آینده مشکل آب آن حل می‌شود و در کمتر از ۳۵ روز مجوز حفاری آب برای روستاهای بزنگان و اطراف آن گرفته شد.

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به پیگیری‌ها و اقدامات دیگری که توسط فرمانداری برای پروژه‌های سرخس انجام شده، گفت: تخصیص بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی برای جاده سرخس مشهد، تعیین پیمان‌کار جدید برای گازرسانی به ۲۴ روستا و بهره‌برداری از آن تا پایان سال جاری، تصویب ارتقا ظرفیت برق سرخس از ۷۵ مگاوات به بیش از ۵۰۰ مگاوات، اضافه شدن دو رشته مهندسی نفت و انرژی در دانشگاه آزاد، شروع مجدد پیمانکار برای احداث مجتمع فرهنگی هنری، احیای باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت گاز از اقداماتی است که پیگیری کردیم.

وی افزود: پیگیری موضوعات مهمی همچون مسئله ریزگردها، بهداشت و درمان، حمل و نقل، پرداخت طلب گندم‌کاران، رسیدگی به اعتراضات رانندگان شرکت نفت نیز در این مدت انجام شده است.

نوری‌زاده با بیان اینکه این را قبول داریم که در انتصابات مشکلاتی داریم، گفت: امیدواریم با همکاری برخی دستگاه‌ها بتوانیم فرزندان توانمند سرخس را به‌کارگیری کنیم متاسفانه برخی دستگاه‌ها به علت‌های واهی از انتصابات جلوگیری می‌کنند.

سرپرست فرمانداری سرخس در پایان به اقدامات دولت سیزدهم در یک سال گذشته در سطح کشور اشاره و عنوان کرد: کنترل بیماری کرونا، فعال شدن دیپلماسی منطقه‌ای و تغییر نگاه از غرب به شرق، عدم چاپ پول بدون پشتوانه، کم کردن فاصله دولت با مردم، جلوگیری از قاچاق آرد و روغن یارانه‌ای، فعال کردن صنعت فضایی کشور و آزادسازی سواحل دریاهای شمال و جنوب از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم در یک سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/ع