سرپرست فرمانداری سرخس در گفتگو با «سرخس خبر»:

45 کیلومتر باقی‌مانده جاده سرخس به مشهد از پیشرفت 50 درصدی برخوردار است

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به اینکه 45 کیلومتر باقیمانده از جاده سرخس به مشهد در قالب دو قطعه در دست اجراست، گفت: قطعه 4 الف این پروژه از پیشرفت 43 درصدی و قطعه 4ب از پیشرفت 60 درصدی برخوردار است.

حسین غریب در گفت‌وگو با سرخس خبر، بابیان اینکه محور سرخس به مشهد به طول 185 کیلومتر در قالب 5 قطعه طراحی‌شده است، اظهار کرد: سه قطعه از این پروژه در حوزه جغرافیایی شهرستان مشهد و دو قطعه دیگر در حوزه جغرافیایی سرخس واقع‌شده است.

وی با اشاره به اینکه قطعه 5 این پروژه به طول 34 متر و حدفاصل روستای گنبدلی تا شهر سرخس قرار دارد، افزود: قطعه 4 این پروژه نیز که به دو قسمت تقسیم‌شده است به‌طوری‌که عملیات اجرایی قطعه 4 الف از سال 1384 آغاز و از اردیبهشت سال گذشته نیز با تغییر پیمانکار عملیات تکمیلی در دست اقدام است.

سرپرست فرمانداری سرخس بابیان اینکه قطعه 4 الف به طول 17 کیلومتر از کیلومتر 62 تا کیلومتر 79 این پروژه را شامل می‌شود، ادامه داد: مبلغ قرارداد برای تکمیل قطعه 4الف 44 میلیارد تومان و در بازه زمانی 36 ماهه تعیین‌شده است که امیدواریم تا مردادماه سال 99 شاهد اتمام عملیات اجرایی و بهره‌برداری از آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه احداث 2 تونل در قطعه 4 الف روند پیشرفت پروژه را با کندی مواجه کرده است، افزود: تونل اول بنام مزداوند به طول 608 متر است که تاکنون آرماتوربندی بدنه تونل در 150 متر آن انجام‌شده است. در تونل دوم بنام دوبرار که 535 متر طول دارد، 300 متر آرماتوربندی بدنه طول اجراشده است.

غریب ادامه داد: پیشرفت ریالی قطعه 4 الف در حال حاضر 21 درصد و پیشرفت فیزیکی آن 43 درصد است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی قطعه 4 ب به طول 27.5 کیلومتر در جاده سرخس به مشهد از سال 1389 با قرارداد 18 میلیارد تومان ابراز کرد: احداث یک دهانه پل 25 متری با ارتفاع 17 متر در نزدیکی روستای چکودر از بستر رودخانه مهم‌ترین و سخت‌ترین در این قطعه است.

سرپرست فرمانداری سرخس با تأکید بر اینکه پیشرفت فیزیکی در قطعه 4ب حدود 60 درصد با پیشرفت ریالی 41 درصد است، یادآور شد: امیدواریم با تخصیص به‌موقع اعتبارات و تلاش پیمانکاران در آینده‌ای نزدیک شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این محور مهم باشیم.
انتهای پیام/