پیکر شهید «حسن عیسی زائی» بر دستان مردم شهیدپرور سرخس تشییع شد

پیکر مطهر شهید حسن عیسی زائی که پس از گذشت ۳۲ سال از شهادتش روز گذشته به سرخس بازگشت، امروز بر دستان مردم شهیدپرور سرخس تشییع شد.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، مراسم تشییع پیکر شهید «عیسی زائی» از ساعت 9 صبح امروز از چهارراه امام خمینی (ره) شهر سرخس با حضور اقشار مختلف مردم، مسؤولان، نیروهای نظامی و انتظامی آغاز شد و پس از انجام مراسم تشریفات نظامی، بر دستان مردم شهیدپرور سرخس تشییع و در بهشت النبی (ص) سرخس قطعه شهدا به خاک سپرده شد.

امام‌جمعه اهل سنت سرخس در حاشیه مراسم تشییع پیکر مطهر شهید عیسی زائی که از شهدای اهل سنت دفاع مقدس است، به خبرنگار سرخس خبر گفت: بازگشت پیکر شهید عیسی زائی پس از 32 سال و آن‌هم در آستانه چهل‌سالگی انقلاب این پیام را برای ملت ما دارد که شیعه و سنی همان‌گونه که در ابتدای انقلاب گوش‌به‌فرمان امام (ره) در کنار یکدیگر قرار گرفتند و انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند در ادامه راه نیز در عرصه‌های مختلف حضور فعالی داشته باشند.

مولوی احمد پارسا عنوان کرد: درس شهدا برای شیعه و سنی این است که از نظام اسلامی دفاع جانانه کنیم تا تمام توطئه‌های استکبار جهانی با وحدت و هماهنگی شیعه و سنی خنثی شود.

وی ادامه داد: در مقابل توطئه‌های استکبار جهانی و برای خنثی کردن آن‌ها باید صبر و استقامت و پایداری کرد تا پیروزی حاصل شود و شهدا پیام‌آوران صبر، استقامت و پایداری هستند.

شهید حسن عیسی زائی در سال  ۱۳۴۳  در روستای یازتپه شهرستان سرخس متولد شد که به‌عنوان سرباز وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۲۱  فروردین ۱۳۶۵در منطقه سومار به مقام رفیع شهادت نائل آمد، همچنین، مراسم وداع با شهید حسن عیسی زائی شب گذشته و هم‌زمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مسجد امام رضا (ع) سرخس برگزار شد.