حمله دو فرد ناشناس با چاقو به محیط‌بان حافظ دریاچه ملی بزنگان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: محیط‌بان حافظ دریاچه ملی بزنگان به نام علی اصغر محمدی شب‌گذشته هنگام حفاظت و حراست از این اثر طبیعی توسط ۲ فرد ناشناس با ضربات چاقو مصدوم شد.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: محیط‌بان حافظ دریاچه ملی بزنگان به نام علی اصغر محمدی شب‌گذشته هنگام حفاظت و حراست از این اثر طبیعی توسط ۲ فرد ناشناس با ضربات چاقو مصدوم شد.

ابوالفضل شعبانی افزود: این ۲ فرد ناشناس شب گذشته حدود ساعت ۲۱ با مراجعه به پاسگاه محیط‌بانی اقدام به وارد کردن ضربات چاقو به محیط بان حاضر در محل کرده و سپس متواری می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: از همان ساعات اولیه طبق دستور مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان در محل حضور پیدا نمود و به قید فوریت پرونده قضایی تشکیل و تلاش برای دستگیری متخلفان و متعرضان در حال انجام است.

شعبانی گفت: حافظان طبیعت که در اوج مظلومیت با از خودگذشتگی سعی در حفاظت و حراست از محیط زیست کشور را به عنوان موهبت الهی و ثروت ملی دارند، اینگونه در این راه از جان خود مایه می‌گذارند و تا کنون حدود ۱۴۶ شهید محیط بان در کشور برای حفاظت از تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی این کشور جان خود را از دست ‌داده‌اند.

خوشبختانه هم اکنون حال عمومی این محیط بان مساعد و رو به بهبود است.

انتهای پیام/ع