عملیات اجرایی طرح‌های ویژه سرمایه‌گذاری اقتصادی منطقه ویژه سرخس

عملیات اجرایی طرح‌‌های توسعه منطقه ویژه اقتصادی سرخس با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، با حضور استاندار خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، این طرح‌ها شامل سایت تخلیه و بارگیری و بسته‌بندی محصولات فله، تجمیع گمرکات، احداث شهرک فرآوری گوگرد، اصلاح و تعریض ورودی و خروجی‌های پایانه سرخس، سایت تخلیه و بارگیری انواع محموله‌های ترانزیتی و صادراتی، ساخت مجتمع تجاری-اداری-رفاهی، استقرار سامانه اسکن کامیونی گمرک، احداث کارخانه افزودنی‌های روغن موتور و سموم فسفره و همچنین ساخت تیر پارک صادراتی است که امروز کلنگ‌زنی شد.

حمایت دولت از طرح‌های سرمایه‌گذاری آستان قدس در سرخس

استاندار خراسان رضوی در مراسم کلنگ‌زنی این طرح‌ها اظهارداشت: آستان قدس رضوی سرمایه‌گذاری‌های متعددی را در سرخس انجام داده و در این سال‌ها مدیریت بسیار خوبی نیز داشته است، اکنون نیز امیدواریم با حمایت‌های دولت از تلاش‌های اقتصادی و طرح‌های سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، شاهد رونق بیش از پیش اقتصادی در کشور و منطقه باشیم.

یعقوبعلی نظری با اشاره به رویکرد و سیاست‌های اقتصادی دولت در حوزه‌های تولید، ترانزیت و اشتغال‌زایی افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرخس ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و در تلاش هستیم با حمایت‌های دولت، یک الگوی موفق اجرایی و عملیاتی شود.

پیگیری تبدیل منطقه ویژه سرخس به منطقه آزاد

استاندار خراسان رضوی، آینده منطقه ویژه اقتصادی سرخس را بسیار درخشان توصیف کرد و افزود: با توجه به پتانسیل‌های این منطقه در حوزه‌هایی مانند ترانزیت، کشاورزی، تولید و منابع گازی، امیدواریم با تلاش مردم و همت مسئولان شاهد شکوفایی بیشتر این منطقه باشیم.

نظری با اشاره به طرح تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد نیز گفت: این طرح درحال حاضر در دستور کار دولت قرار دارد و در صورت تحقق آن، شاهد توسعه ظرفیت‌های منطقه خواهیم بود.

تلاش آستان قدس برای توسعه خدمت‌رسانی به مردم سرخس

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز با اشاره به سرمایه‌گذاری عظیم آستان قدس رضوی در این منطقه اظهار کرد: تلاش‌های آستان قدس رضوی برای بهبود شرایط منطقه، همراهی مسئولان شهرستان سرخس و وفاق و همدلی شکل گرفته، نتیجه انگیزه و اراده‌ای است که برای  بهره‌وری مناسب از موقوفات حضرت رضا(ع) در منطقه سرخس و توسعه خدمت‌رسانی به مردم این خطه ایجاد شده است.

محمدرضا کلائی ابراز امیدواری کرد با بهره‌برداری از طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، فرصت بیشتری برای خدمت به مردم سرخس نیز فراهم شود.

همدلی برای توسعه بیشتر منطقه و بهره‌مندی مردم

نماینده مردم سرخس در مجلس نیز به ویژگی‌های منحصر به‌فرد این منطقه اشاره کرد و گفت: سرخس مزیت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دارد و تلاش خواهیم کرد با همدلی و همراهی مسئولان محلی، ملی و آستان قدس رضوی، گام به گام به سوی رونق منطقه‌ای بیشتر و بهره‌مندی بیشتر مردم سرخس پیش برویم.

تقویت ارتباط آستان قدس و مردم سرخس

سید احسان قاضی‌زاده با تقدیر از خدمات آستان قدس رضوی در منطقه سرخس نیز اظهار کرد: با تحولات خوبی که در آستان قدس رضوی رقم خورده، ارتباط میان این استان با مردم سرخس تقویت شده و همدلی خوبی را شکل داده است.

قاضی‌زاده همچنین از پیگیری مجلس برای تبدیل شدن این منطقه به منطقه آزاد خبر داد و گفت: بسیاری از امتیازهای لازم برای تبدیل شدن منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد وجود دارد و نیازمند عزم کافی برای اجرایی شدن است.

پایان پیام/ع