راه‌اندازی مرکز نفس در سرخس/ جلوگیری از ۵۰۰ سقط جنین به همت مرکز نفس در خراسان رضوی

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی از راه‌اندازی مرکز نفس در سرخس خبر داد.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از وب دا، دکتر محمد خسروی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های مهم مرکز نفس نجات فرزند سالم از سقط است، خاطر نشان کرد: این اقدام با کمک تمام دستگاه‌های اجرایی و با ظرفیت پزشکان، ماماها، کارشناسان و تمام متخصصین صورت می‌گیرد تا بتوانیم فرزندآوری را به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه سازیم.

وی با اشاره به اینکه مرکز نفس از اردیبهشت ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر این مرکز در تمام شهرستانهای استان دارای شعبه است و توانسته باعث نجات ۵۰۰ فرزند سالم در سطح استان خراسان رضوی  شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در شهر مشهد تاکنون از ۲۰۰ سقط جلوگیری شده است، گفت: همکاران ما در شعبه های مختلف مرکز نفس در سه حوزه فرهنگ سازی، شناسایی و هویت بخشی تلاش می کنند تا والدین را از سقط جنین پرهیز دهند.

خسروی گفت: تاکنون دو جلد کتاب در راستای آگاهی بخشی عمومی در زمینه سقط و عوارض آن منتشر شده است تا مردم ساده انگارانه به این اتفاق نگاه نکنند.

وی با اشاره به اینکه مرکز نفس در حال حاضر در ۲۸ استان کشور فعالیت می کند، گفت: از بین شهرستانهای استان نیز مرکز نفس شهرستان سرخس به زودی افتتاح می شود تا تمام استان تحت پوشش برنامه های این مرکز قرار بگیرند.

پایان پیام/ع