اختصاصی | توضیحات رئیس بهداشت و درمان نفت شمال شرق درباره راه‌اندازی بیمارستان غدیر سرخس/ رسیدگی نهایی به اعتراضات داوطلبان به تازگی به پایان رسیده است/ ادامه روند جذب طی یک ماه آینده

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق با بیان اینکه رسیدگی نهایی به اعتراضات داوطلبان به تازگی به پایان رسیده است، گفت: ادامه مراحل جذب شامل تعیین پیمانکار، طب کار و گزینش طی یک ماه آینده انجام می‌شود.

وحید مالکی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سرخس‌خبر درباره ادامه روند جذب نیرو در بیمارستان غدیر سرخس گفت: ما براساس مجوزی که داشتیم باید مراحل آزمون را انجام می‌دادیم و در نهایت نتایج را به شرکت ملی نفت اعلام می‌کردیم که این روند به خوبی انجام شده است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق ادامه داد: با توجه به اینکه رسیدگی نهایی به اعتراضات داوطلبان به تازگی به پایان رسیده است، طی هفته جاری جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرستان سرخس برای جمع‌بندی نهایی نتایج برگزار می‌شود و پس از آن، نتایج به شرکت ملی نفت اعلام می‌شود.

وی عنوان کرد: پس از اعلام نتایج نهایی به شرکت ملی نفت، مراحل مناقصه و انتخاب پیمانکار است که این مرحله نیز در حال انجام است و آنالیز قیمت انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار قرار گرفته است تا پس از تعیین پیمانکار، نیروها تحت پوشش آن پیمان قرار بگیرند و مراحل طب کار و گزینش آنها انجام شود.

مالکی بیان کرد: خرید تجهیزات پزشکی و صدور پروانه بهره‌برداری بیمارستان دو مرحله دیگری است که باید انجام شود؛ در مورد خرید تجهیزات پزشکی مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز برای تخصیص اعتبار را داریم و خرید تجهیزات شروع شده است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق افزود: در مورد صدور پروانه بهره‌برداری بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز مراحل اولیه آن شامل بازدید نقشه‌های ساختمانی انجام شده است که ایراداتی در این زمینه گرفته شد؛ از آنجایی که تغییر نقشه‌های ساختمانی ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد، طی هماهنگی که با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی انجام شد مقرر شد با دادن تعهد، پروانه بهره‌برداری موقت توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد صادر شود تا طی ۶ ماه تا یک سال آینده تغییرات در نقشه ساختمانی انجام شود.

وی اظهار کرد: اگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروانه موقت را سریعتر صادر کند مراحل دیگر نیز با سرعت بیشتر انجام می‌شود و علت اصلی طولانی شدن روند راه‌اندازی بیمارستان، مربوط به پروانه بهره‌برداری است که باید دانشگاه علوم پزشکی مشهد صادر کند و تا زمانی که مجوز داده نشود ما عملاً نمی‌توانیم پیمان ببندیم و نیرو به کارگیری کنیم؛ امیدواریم که دانشگاه علوم پزشکی همکاری سریعتری در روند صدور پروانه بهره‌برداری داشته باشد.

مالکی درباره زمان راه‌اندازی بیمارستان غدیر تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که بیمارستان هر چه سریعتر و تا دهه فجر امسال راه‌اندازی شود، اما این منوط به این است که دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروانه بهره‌برداری و مجوز فعالیت را هر چه سریعتر صادر کند.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق افزود: اقدامات مربوط به وزارت نفت تا یک ماه آینده انجام می‌شود و اولویت برای راه‌اندازی بیمارستان تا دهه فجر، صدور پروانه توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی درباره روند جذب نیرو و مراحل طب کار و گزینش اظهار کرد: انجام طب کار نیروهای جدید از وظایف پیمانکار است که پس از تعیین پیمانکار مرحله معاینات طب کار انجام می‌شود و همزمان با انجام مرحله طب کار به گزینش نیز معرفی می‌شوند که ممکن است برای فرآیند گزینش مجوز بگیریم و مرحله گزینش تا یک ماه آینده و قبل از تعیین پیمانکار و طب کار انجام شود.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع