حکم سنگین «شیاطین کله سفید» سرخس تایید شد/ دو خواهر جوان در طویله اسیر آنها شدند

دیوان عالی کشور بر مجازات سنگین عاملان آدم‌ربایی و تعرض به دو دختر جوان در گاش‌های (طویله‌های گِلی) تاریک یکی از روستاهای سرخس، مُهر تایید زد و به این ترتیب شیاطین معروف به «کله سفید» برای تحمل کیفر روانه زندان شدند.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از رکنا، این حادثه تکان دهنده بیست و دوم اردیبهشت سال 97 هنگامی به وقوع پیوست که دختری به نام «ز» با یکی از دوستانش به نام «الف» تماس گرفت و او را ترغیب کرد تا به اتفاق همدیگر و برای تفریح به یکی از پارک‌های سرخس بروند. «الف» نیز با پذیرش دعوت «ز» به همراه خواهر کوچکترش که «خ» نام دارد، منتظر ایستاد تا این که یک دستگاه پراید کنار آنها توقف کرد. «ز» که در صندلی جلوی پراید نشسته بود، از دو خواهر خواست سوار خودرویی شوند که رانندگی آن را جوانی معروف به «بنجار» به عهده داشت.

«بنجار» که از مدتی قبل با «ز» آشنا شده بود، ادعا می‌کرد قصد ازدواج با او را دارد و منتظر است تا شرایط خواستگاری و ازدواج آن‌ها فراهم شود. دو خواهر نیز که از ارتباط سیاه آن‌ها با یکدیگر، اطلاع داشتند، بدون تامل در صندلی عقب پراید نشستند اما هنوز در خودرو را نبسته بودند که ناگهان دو جوان نقابدار از دو سوی پراید سوار خودرو شدند و درهای پراید را بستند!

دو خواهر که وحشت‌زده و حیران در محاصره دو جوان ناشناس قرار گرفته بودند، به گریه افتادند و جیغ کشیدند اما یکی از نقابداران با پشت دست ضربه‌ای به دهان «الف» کوبید و خون از آن بیرون زد و سپس در حالی که دختران جوان تیزی چاقو را در پهلوی خود احساس می‌کردند، «بنجار» پدال گاز را فشرد و به سوی مقصدی نامعلوم حرکت کرد.

دو خواهر جوان که به دلیل تهدید و کتک‌کاری جرئت فریاد را هم از دست داده بودند، به «بنجار» و دو سرنشین دیگر خودرو التماس می‌کردند تا آن‌ها را رها کنند اما «بنجار» با چهره‌ای خشمگین فریاد زد: «حالا پشت سر من صفحه می‌گذارید!…»«الف» که تازه فهمیده بود به چنگ «شیاطین هوسران» افتاده‌اند، سعی کرد ماجرا را انکار کند تا شاید راهی برای فرار بیابد ولی شیاطینی که یکی از آن‌ها به «کله سفید» معروف بود، تصمیم خود را گرفته بودند و این گونه ترس و دلهره سراسر وجود دو خواهر را درحالی فرا گرفت که راننده به سمت خانه‌ای گلی در یکی از مناطق روستایی در حرکت بود.

در همین حال «الف» از شیشه عقب خودرو، موتورسواری را دید که پشت سر پراید حرکت می‌کرد.

آن‌ها دقایقی بعد به یک خانه روستایی رسیدند تا بساط مشروب‌خوری را پهن کنند اما صاحبخانه که گویی متوجه موضوع شده بود با بهانه‌ای پرایدسواران را از خانه‌اش بیرون انداخت و سپس 4 جوان مذکور به طرف بیابان‌هایی به راه افتادند که در آن جا چندین گاش (طویله) گوسفند وجود داشت و آن جا دو چوپان هم که از آشنایان «شیاطین کله سفید» بودند، به آن‌ها پیوستند.

دو خواهر جوان که دیگر به افکار پلید آدم‌ربایان پی برده بودند و همه راه‌های گریز را بسته می‌دیدند، اشک‌ریزان در حالی تسلیم خواسته‌های شوم «بنجار» و همدستانش شدند که «الف» با التماس از آن‌ها می‌خواست به خواهر کوچکش کاری نداشته باشند!

با این همه یکی از «شیاطین کله سفید» به درون خودروی پراید خزید و با چشمانی هوس آلود تلاش می‌کرد تا به «خ» (دختر کوچکتر) تعرض کند! در این شرایط بود که یکی دیگر از «شیاطین» جلوی او را گرفت و اجازه نداد تا دختر مذکور را آزار و اذیت کند.

اگرچه برخی از «شیاطین کله سفید» از تعرض به دو خواهر مذکور خودداری کردند و به خلافکاری‌های دیگر پرداختند اما «بنجار» و برخی دیگر از همدستانش «الف» را با چشمانی اشک آلود به درون گاش‌های تاریک کشاندند و …

پس از این حادثه تکان‌دهنده، آن‌ها طوری صحنه‌سازی کردند که گویی برخی از آنان به «ز» (دختری که با «بنجار» ارتباط داشت) نیز تعرض کرده‌اند!

چند ساعت بعد هنگامی که آسمان شهر در تاریکی هولناکی فرو رفته بود، «شیاطین کله سفید» دختران را رها کردند و هرکدام به سویی رفتند.

در این شرایط «الف» که موفق شده بود خواهرش را از چنگ آن‌ها برهاند، حدود ساعت 8 شب به پلیس سرخس مراجعه کرد و پرده از ماجرای تکان‌دهنده «شیاطین کله سفید» برداشت. طولی نکشید که نیروهای انتظامی با دستورات ویژه قضایی وارد عمل شدند و همه متهمان مورد ادعای «الف» را دستگیر کردند و به پنجه عدالت سپردند.

این گونه بود که تحقیقات قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب سرخس ادامه یافت و به بخشی از جرایم «شیاطین کله سفید» رسیدگی شد. از سوی دیگر پرونده مذکور در خصوص جرایم آزار و اذیت شیطانی، به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با توجه به اهمیت و حساسیت آن در شعبه ششم روی ترازوی عدالت قرار گرفت.

«بنجار» سردسته شیاطین کله سفید که در برابر میز قضاوت ایستاده بود، ضمن اعتراف به این ماجرای وحشتناک، به قضات دادگاه گفت: من با «ز» دوست بودم و قرار بود با او ازدواج کنم اما «الف» درباره من بدگویی کرده و پشت سرم صفحه گذاشته بود! او برای تخریب ذهن «ز» مرا جوانی نااهل خوانده بود که نباید «ز» با من ارتباط داشته باشد! او و خواهرش «خ» قصد داشتند «ز» را با پسرخاله خودشان آشنا کنند به همین دلیل هم به «ز» گفته بودند که «بنجار» پسر خوبی نیست و به درد تو نمی‌خورد! وقتی این جملات را از «ز» شنیدم خیلی عصبانی شدم و تصمیم گرفتم تا آن‌ها را بترسانم و «زهر چشم» بگیرم.

این بود که خودروی پراید یکی از دوستانم را به امانت گرفتم که او هم آن روز با ما همراه شد ولی من موضوع را برای چند نفر دیگر از دوستانم نیز بازگو کردم تا برای ترساندن «الف» به من کمک کنند! وی ادامه داد: آن روز عصر من رانندگی پراید را به عهده داشتم و «ز» را نیز سوار کردم چرا که او به درخواست من با «الف» قرار صوری گذاشته بود تا من بتوانم او را سوار خودرو کنم! ولی در مسیر حرکت ناگهان تصمیم به تعرض گرفتم. با وجود این، به خاطر آن که مکانی پیدا نمی‌کردیم به طرف روستایی رفتیم که در بیابان‌های اطراف آن چند گاش گِلی بود!، «الف» هم زمانی که قصد ما را فهمید، التماس کرد به خواهرش کاری نداشته باشیم تا آینده او سیاه نشود! و …

پس از آن که همه متهمان پرونده «شیاطین کله سفید» یک به یک مقابل میز عدالت نشستند و به تشریح این ماجرای تکان‌دهنده پرداختند و به کتک‌کاری و آزار دختران جوان اعتراف کردند، قضات باتجربه دادگاه کیفری یک خراسان رضوی وارد شور شدند و پس از بررسی همه جوانب این ماجرا، رای خود را صادر کردند.

بنابر آرای صادرشده از سوی قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، «بنجار» و 2 متهم به آدم‌ربایی هرکدام به تحمل 10 سال زندان محکوم شدند و چهارمین متهم به آدم ربایی با توجه به گذشت شاکیان به تحمل 6 سال زندان محکوم شد.

همچنین دادگاه برخی از متهمان پرونده «شیاطین کله سفید» را به دلیل ارتکاب عمل منافی عفت با توجه به نظریه پزشکی قانونی به تحمل 99 ضربه شلاق تعزیری محکوم کرد اما قضات دادگاه با استناد به مواد قانونی و با توجه به آثار سوء روحی و روانی جرم و از سوی دیگر پیشگیری از تجری مجرمان، این مجازات را کافی ندانستند و آن‌ها را به 2 سال تبعید در یکی از مناطق مرزی جنوب کشور نیز محکوم کردند.

در همین حال یکی دیگر از متهمان این پرونده به خاطر شرایط سنی در هنگام وقوع جرم به یک سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت و متهم دیگر پرونده که از خدمت سربازی هم غیبت کرده بود به تحمل 6 ماه اضافه خدمت و پرداخت دیه در حق «الف» (یکی از شاکیان) محکوم شد. بنابر گزارش روزنامه خراسان، رای صادرشده از سوی قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی که با اعتراض متهمان، روبه‌رو شده بود، در دیوان عالی کشور مورد واکاوی دقیق قضایی قرار گرفت اما قضات با تجربه دیوان عالی نیز پس از بررسی‌های سطر به سطر اوراق پرونده «شیاطین کله سفید» و دقت در همه ابعاد آن، رای دادگاه را منطبق بر موازین شرعی و قانونی دانستند و بر آن مُهر تایید زدند. بدین ترتیب تبهکاران گاش‌های تاریک پشت میله‌های زندان قرار گرفتند تا این مجازات سنگین را  تحمل کنند.

پایان پیام/ع