۲۵ درصد مدارس سرخس نیاز به بازسازی دارند/ ساخت ۱۰ مدرسه جدید در سرخس

سرپرست آموزش و پرورش سرخس با بیان اینکه ۲۵ درصد مدارس سرخس نیاز به بازسازی دارند، گفت: هم اکنون ۱۰ مدرسه در حال ساخت با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد داریم.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، احمد صفائی در نشست خبری با خبرنگاران با تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: امسال در حوزه آموزش و پرورش، سند منحوس ۲۰۳۰ توسط شورای انقلاب فرهنگی باطل شد و سند بنیادین آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفت و محصول این سند، دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس بیان کرد: نظام رتبه‌بندی معلمان یکی از موضوعاتی است که در حوزه آموزش و پرورش در این دولت انجام شد و مرحله به مرحله در حال انجام است.

وی افزود: موضوع دیگری که امسال در حوزه آموزش و پرورش انجام شد مسئله برگزاری کنکور در دو نوبت است که مرحله اول آن دی‌ماه امسال برگزار شد.

صفائی به مسائل مربوط به حوزه آموزش و پرورش سرخس اشاره و عنوان کرد: در شهرستان سرخس تقریبا ۲۰۰ آموزشگاه و فضای فیزیکی داریم که اولین دغدغه ما در این حوزه، مدارس تخریبی ما است و نیاز به ساخت و ساز جدید دارند.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس افزود: حدود ۲۵ درصد مدارس سرخس نیاز به بازسازی دارند ضمن اینکه هم اکنون ۱۰ مدرسه در حال ساخت با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد داریم.

وی اضافه کرد: این ۱۰ مدرسه در حال ساخت به صورت دولتی، ملی، مشارکتی(دولت و خیری) و تمام خیری هستند که از این تعداد ۲ مدرسه توسط وزارت نفت، یک مدرسه با اعتبارات ملی، ۴ مدرسه به صورت مشارکتی و ۳ مدرسه نیز به صورت خیری در حال ساخت هستند ضمن اینکه علاوه بر این ۱۰ مدرسه، یک مدرسه یک کلاسه عشایری نیز با اعتبار ملی در حال ساخت داریم.

صفائی بیان کرد: در مدارس روستایی دیگر بخاری نفتی نداریم و طی یک سال اخیر بخاری‌های نفتی جمع شده است.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس به حمایت از دانش آموزان نیازمند اشاره و اظهار کرد: ۹۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به کل دانش آموزان نیازمند به صورت متمرکز از ابتدای امسال اهدا شد و ۲۵۰۰ بسته کمک معیشتی نیز توسط گروه‌های جهادی و بسیج دانش‌آموزی بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار زنگ انقلاب را در یکی از مدارس روستایی زدیم، گفت: نمایشگاه دست‌سازه‌های دانش‌آموزی همزمان با دهه فجر افتتاح شد که این نمایشگاه کارهای تولیدی هنرستان‌ها برای عرضه به بازار است.

صفائی از برگزاری ۲ همایش جداگانه برای دانش آموزان پسر و دختر با عنوان یاران انقلاب خبر داد و گفت: مسابقات قرآن عترت نماز دانش آموزی در پایان بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس از توجه ویژه به مسائل پرورشی و حوزه سواد رسانه در آموزش و پرورش اشاره و عنوان کرد: جریان آموزش و پرورش یک فرآیند است و آموزش و پرورش دو بال دارد که باید همزمان انجام شود، در حوزه پرورش دولت برای اولین بار ارتباط نزدیکی با حوزه علمیه گرفته است که می‌تواند در حوزه دینی نگرانی‌ها را برطرف کند و برای مسئله سواد رسانه نیز، دو نفر از همکاران ما در دوره تخصصی در مشهد شرکت کردند تا بتواند شروعی برای این موضوع باشد.

وی در پایان گفت: به دنبال شناسایی افراد و جوانانی که در حوزه آموزش و پرورش دغدغه و طرح و ایده دارند، هستیم تا بتوانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

پایان پیام/ع