مرکز نیکوکاری مردمی «نفس» برای جلوگیری از سقط جنین در سرخس راه‌اندازی شد

مسئول بسیج جامعه پزشکی سرخس از افتتاح و راه‌اندازی مرکز نیکوکاری مردمی «نفس» برای جلوگیری از سقط جنین در سرخس خبر داد.

حسین عرب قاینی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس‌خبر گفت: مرکز مردمی «نفس» به منظور جلوگیری از سقط جنین‌های سالم به همت بسیج جامعه پزشکی شهرستان سرخس و با حضور رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان‌رضوی، مسئول هماهنگی کانون‌های بسیج جامعه پزشکی شهرستان‌ها، مدیر مرکز مردمی نفس مشهد و مسئولان شهرستان در مرکز بهداشت سرخس راه‌اندازی و افتتاح شد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سرخس بیان کرد: این مرکز با هدف کمک همه جانبه به خانواده‌هایی که به علل مختلف مبادرت به سقط جنین می‌کنند، ایجاد شده است.

وی افزود: خدماتی که در این مرکز ارائه می‌شود شامل شناسایی مادران در معرض تصمیم سقط، ارائه مشاوره رایگان به مادران و خانواده‌ها و ارائه خدمات حمایتی و بسته‌های معیشتی جهت خانواده‌های نیازمند از طریق نهادهای حمایتی شهرستان و مشارکت‌های مردمی است.

عرب قاینی اظهار کرد: در این مرکز با همکاری و مشارکت مردم، افرادی که قصد سقط جنین دارند شناسایی و به مرکز «نفس» معرفی می‌شوند تا با حمایت‌های همه جانبه خانواده را در حفظ فرزند یاری کنند که تاکنون ۴ مورد از مادرانی که قصد سقط جنین داشتند شناسایی شدند و یک مورد منجر به انصراف مادر از سقط جنین شده است و ۳ مورد دیگر در مرحله مشاوره هستند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سرخس عنوان کرد: شماره ۰۹۰۳۹۵۱۱۳۱۸ جهت دسترسی تلفنی شهروندان محترم با این مرکز در سطح شهرستان است.

وی در پایان گفت: در پایان مراسم افتتاحیه نیز از ۵ نفر از دست اندرکاران مرکز نفس سرخس تقدیر شد.

پایان پیام/ع