کسب تنديس دو ستاره برنزی جايزه ملی مديريت انرژی توسط پالایشگاه سرخس

مدیر واحد مطالعات انرژی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از كسب تندیس دو ستاره برنزی جایزه ملی مدیریت انرژی خبرداد.

سید مجید علاقه‌بند حسینی، مدیر مطالعات انرژی شركت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس‌خبر، اظهار کرد: در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی، این مجتمع گازی در دومین حضور خود در این ارزیابی، موفق شد در بخش حوزه «فرآیندهای انرژی بر سیستم مدیریت انرژی» تندیس برنزی دوستاره این جایزه را دریافت کند.

وی با بیان اینكه مدیریت تولید و مصرف انرژی همواره یكی از موضوعات بسیار مهم در سطح كشور و جهان است، اظهار کرد: با توجه به روند افزایشی مصرف انرژی و همچنین محدود بودن منابع و لزوم حركت در راستای توسعه پایدار و حفظ محیط زیست، توجه به موضوع اصلاح الگوی مصرف بسیار مهم و حیاتی است.

علاقه‌بند حسینی بیان کرد: شركت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد به عنوان بزرگ‌ترین قطب تولید انرژی در شمال و شمال شرق كشور از سال 1392 استاندارد بین‌المللی(ایزو 5001) در سازمان استقرار داده و جزء شركت‌های پیشرو در این خصوص است.

این مقام مسئول بیان کرد: این واحد در سال 1401 نیز با بروزرسانی این استاندارد بر اساس ویرایش 2018، ضمن اخذ گواهینامه تلاش خود را برای برداشتن گام‌های مؤثر به منظور بهبود مستمر در روند عملكرد انرژی به كار بسته است.

وی خاطرنشان کرد: پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد همچنین با حضور در بخش حوزه «پروژه های صرفه جویی انرژی» با پروژه «تغلیظ گاز اسیدی» شركت کرده كه موفق به دریافت تقدیرنامه تك ستاره در این حوزه شد.

علاقه بند حسینی اضافه کرد: هدف از تعریف و اعطای جایزه ملی مدیریت انرژی، ترویج استانداردهای سیستم مدیریت انرژی، توسعه فرهنگ بهره‌وری و بهینه‌سازی، ایجاد روحیه رقابت‌پذیری و هم‌افزایی در جهت بهبود و ارتقای سطح بهره‌وری در سازمان‌ها است.

مدیر مطالعات انرژی شركت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد بیان کرد: این ارزیابی به‌صورت سالیانه از سوی سازمان مدیریت صنعتی با همكاری و حمایت نهادهای اصلی سیاست‌گذاری و نظارت در حوزه مدیریت انرژی شامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت و سازمان ملی استاندارد ایران انجام می‌شود.

گفتنی است: در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی آقای مجید علاقه‌بند حسینی رییس مطالعات انرژی پالایشگاه از طرف هیأت داوران موفق به دریافت گواهینامه «مدیر انرژی برتر» در بین 32 شركت حاضر در این ارزیابی معرفی شدند.

پایان پیام/