سارقان شن و ماسه از رودخانه چکودر سرخس به دام افتادند

متخلفانی که در حال برداشت غیرمجازشن و ماسه از بستر رودخانه منطقه چکودر بودند توسط گروه گشت و بازرسی اداره منابع آب سرخس شناسایی و ادوات آنها توقیف شد.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، رئیس اداره منابع آب سرخس با بیان این خبر گفت: با هوشیاری و تلاش شبانه‌روزی گروه گشت و بازرسی این اداره، در حین گشت‌زنی در منطقه چکودر یک دستگاه لودر و کمپرسی را در حال برداشت غیرمجاز از بستر رودخانه شناسایی و با حضور به موقع مانع از ادامه برداشت مصالح شدند.

مرتضی کریمی‌فرد افزود: با همکاری نیروهای پاسگاه انتظامی مزداوند عملیات برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه متوقف و دستگاه و ادوات متخلفان توقیف شد.

مدیر اداره منابع آب سرخس خاطرنشان کرد: هر گونه برداشت غیرمجاز مصالح از حریم و بستر رودخانه ها باعث تغییر شکل رودخانه و ایجاد سیلاب و به خطر افتادن زندگی مردم و طبیعت خواهد شد و بر این اساس برداشت مصالح از رودخانه جرم تلقی شده و ماشین آلاتی که در این زمینه استفاده شود نیز توقیف می‌شود.

وی به متخلفان هشدار داد ماموران اداره منابع آب به صورت منظم در حال بازدید و بازرسی از مناطق مختلف شهرستان هستند و بدون هیچگونه مماشاتی طبق قانون با متخلفان برخورد می‌کنند.

پایان پیام/ع