سرخس با دمای ۴۴ درجه سانتی‌گراد گرمترین شهر خراسان رضوی شد

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: در بین ایستگاه هواشناسی استان امروز شهرستان سرخس با ۴۴ درجه بیشترین دما را به ثبت رساند.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از ایرنا، آذر رضایی‌پور گفت: دمای هوای امروز در ۱۴ ایستگاه از ۱۹ ایستگاه هواشناسی فعال استان، به ۴۰ درجه یا بیشتر می‌رسد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: در بین ایستگاه هواشناسی استان امروز شهرستان سرخس با ۴۴ درجه بیشترین دما را به ثبت می‌رساند.

وی با بیان این‌که گرمای هوا تا پایان هفته در استان ماندگار است ادامه داد: امروز شهرستان های داورزن، سبزوار و بردسکن به ترتیب دمای ۴۳، ۴۲ و ۴۲ درجه را تجربه می‌کنند.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی تصریح کرد: دمای کلانشهر مشهد نیز امروز به ۴۰ درجه سلیسوس می‌رسد همچنین پنج ایستگاه هواشناسی دیگر نیز امروز دمایی بین ۳۷ تا ۳۹ درجه خواهند داشت.

رضایی پور افزود: در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۶ و سرخس با ۴۱ درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرستان های استان بوده اند و کلانشهر مشهد نیز بین ۲۲ تا ۳۸ درجه در نوسان بوده است.

وی اضافه کرد: وزش باد نیز همچنان پدیده غالب در خراسان رضوی است و این پدیده در نواحی جنوبی و غربی همراه با گرد و خاک، کاهش دید و احتمال بروز خسارت خواهد بود.

پایان پیام/ع