پاسخ رئیس شورای شهر به مطالبه مردم: فردا چند تیم، ۵۰ سگ ولگرد را جمع‌آوری می‌کنند/ جمع‌آوری ۲۰۰۰ سگ ولگرد طی ۱۸ ماهه گذشته

رئیس شورای شهر سرخس گفت: طی ۱۸ ماه گذشته حدود ۲۰۰۰ سگ را جمع‌آوری کردیم و برنامه داریم تا به صورت ویژه فردا حدود ۴۰ تا ۵۰ سگ را جمع‌آوری کنیم.

حسین لایقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس‌خبر درباره معضل سگ‌های ولگرد که موضوع آن امروز با هشتگ #خطر_سگهای_ولگرد توسط کاربران و فعالان فضای مجازی شهرستان سرخس در شبکه‌های اجتماعی داغ شد، گفت: پرسنل شهرداری با وجود خطراتی که برای آنها پیش می‌آید اما روزانه ۱۰ تا ۱۲ سگ را می‌گیرند و دو نفر از پرسنل ما را سگ گرفته است اما مسئله اصلی این است که سگ‌ها را از روستاها در اطراف رها می‌کنند و دستگاه‌های متولی مانند بخشداری و محیط زیست پای کار نیستند.

رئیس شورای شهر سرخس با بیان اینکه جمع‌آوری هر سگ ۱۰۰ هزار تومان برای شهرداری هزینه دارد، بیان کرد: اخیراً حدود ۱۲۰ سگ پس از حمل به منطقه طرق تحویل دادیم.

وی با تاکید بر اینکه روستائیان به دلیل خشکسالی سگ‌ها را در اطراف شهر رها می‌کنند، گفت: بخشدار مرکزی باید از دهیاران بخواهد تا در این موضوع همکاری کنند.

لایقی‌زاده افزود: طی ۱۸ ماه گذشته حدود ۲۰۰۰ سگ را جمع‌آوری کردیم و برنامه داریم تا به صورت ویژه فردا حدود ۴۰ تا ۵۰ سگ را جمع‌آوری کنیم.

رئیس شورای شهر سرخس درباره نقش محیط زیست در زمینه جمع‌آوری سگ‌های ولگرد گفت: محیط زیست باید مجوز عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد را بدهد زیرا هر سگ در هر زایمان ۱۰ تا ۱۶ توله دارد.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع