سفر دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار به سرخس/ درخواست مالچ‌پاشی در سرخس بررسی می‌شود

فرماندار سرخس با بیان اینکه لازمه اجرا شدن مالچ‌پاشی در سرخس این است که دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار به سرخس بیاید، گفت: دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور، روز سه‌شنبه سوم مرداد به سرخس می‌آید و جلساتی در این زمینه برگزار می‌شود.

حسن نوری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس‌خبر با اشاره به درخواست مالچ‌پاشی بخشی از منطقه سرخس برای کاهش موقتی اثر ریزگردها، گفت: این موضوع را به صورت تلفنی از رئیس سازمان مدیریت بحران کشور پیگیری و شرایط آب و هوایی سرخس و پدیده ریزگردها در این شهرستان و مشکلاتی که ریزگردها در یک سال گذشته در سرخس به وجود آورده است را تشریح کردیم و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور قول مساعد داد تا این موضوع را پیگیری کند.

فرماندار سرخس گفت: لازمه اجرا شدن مالچ‌پاشی در سرخس این است که دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار به سرخس بیاید و این موضوع را تشخیص بدهد.

وی افزود: به همین منظور آقای طهماسبی، دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور، سه‌شنبه سوم مرداد به سرخس می‌آید و جلساتی در این زمینه برگزار می‌شود.

نوری‌زاده عنوان کرد: درخواست مالچ‌پاشی را در جلسه ستاد بحران استان نیز عنوان کردیم و باوجود خطرات زیست محیطی که مالچ‌پاشی می‌تواند داشته باشد اما مجبور هستیم بخشی از اراضی حدفاصل روستای اسلام قلعه و منطقه گنبدلی را مالچ‌پاشی کنیم تا بتوانیم از اثر ریزگردها که بر منطقه تاثیر گذاشته است کم کنیم.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/