ایستگاه سنجش گرد و غبار به محیط زیست سرخس تحویل داده شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: سه ایستگاه سنجش گرد و غبار با تحقق مصوبه سفر رییس جمهور جهت نصب و فعال‌سازی به شهرستان‌های سرخس، خواف و نیشابور این استان تحویل داده شد.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از ایرنا، مهدی اله پور افزود: هیات دولت در سفر به خراسان رضوی با توجه به مشکل آلودگی‌های زیست محیطی استان بویژه در شهرستانهای سرخس و خواف، با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان، اعتباری جهت خرید ایستگاه سنجش گرد و غبار از محل منابع ملی سازمان حفاظت محیط زیست کشور مصوب کرد.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت نصب ایستگاههای سنجش گرد و غبار و اهمیت کسب این داده ها در جهت پیش بینی های مورد نیاز، این سه ایستگاه از شرکت های دانش بنیان کشور خریداری شد و امروز شهرستانهای سرخس، خواف و نیشابور با توجه به اولویت بندی تحویل داده شد.

دبیر کار گروه مدیریت وقوع شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان خراسان رضوی با بیان اینکه فاز اول این ایستگاه ها امروز به نتیجه رسید و تحویل این سه شهرستان شد، گفت: پیگیری و راه اندازی و آموزش و سایر اقدامات فنی توسط کارشناسان شرکت در دست پیگیری است که در آینده نزدیک نسبت به راه اندازی کامل ایستگاه ها با قابلیت تولید و انتقال داده اقدام خواهد شد.

اله پور اظهار کرد: در تلاش هستیم با استمرار اخذ اعتبارات از محل منابع ملی نسبت به افزایش و توسعه ایستگاه های سنجش گرد و غبار جهت نصب در شهرستان های استان خراسان رضوی صورت گیرد.