مبلغ ۶ میلیارد تومان به عنوان سرانه به حساب مدارس دولتی واریز شده است

سرپرست آموزش و پرورش سرخس گفت: مبلغ ۶ میلیارد تومان به عنوان سرانه به حساب مدارس دولتی واریز شده است و یک میلیارد دیگر نیز به زودی به حساب مدارس واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، احمد صفائی در اجلاس مدیران مدارس شهرستان سرخس با بیان اینکه در پروژه مهر امسال، ۴۰ کلاس درس در سرخس افتتاح می‌شود، گفت: مبلغ ۶ میلیارد تومان به عنوان سرانه به حساب مدارس دولتی واریز شده است و یک میلیارد دیگر نیز به زودی به حساب مدارس واریز می‌شود.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس از اخذ ۱۱ سند تک برگ برای مدارس سرخس خبر داد و گفت: ۹۵ درصد مدارس شهرستان با همراهی آستان قدس رضوی برای سنددار شدن نقشه‌برداری شدند.

وی به ساماندهی منازل سازمانی آموزش و پرورش سرخس اشاره و عنوان کرد: برخی افراد ۱۰ تا ۱۵ سال به ناحق در این منازل نشستند که با تذکری که داده شد چند منزل تحویل داده شد و به زودی براساس امتیاز تحویل همکاران می‌شود.

صفائی با اشاره به تخلیه طبقه پایین ساختمان دکتر دوستکام و پژوهش‌سرای شهید علاقه‌مندان، گفت: این بخش از ساختمان در اختیار بخشی بود که ارتباطی با آموزش و پرورش نداشت که با نامه‌ای که زدیم این ساختمان تحویل هنرستان و مدارس شده است و اکنون اجاره بهای املاک آموزش و پرورش ماه به ماه پرداخت می‌شود و در این باره از مجموعه قضایی تشکر می‌کنم.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس عنوان کرد: چندین مدرسه از جمله مدارس پویا، الزهرا و مدرسه روستای ابراهیم آباد در پروژه مهر آماده‌سازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه از خدمات دولت سیزدهم، ۷۰ میلیارد تومان نوسازی مدارس انجام شده است، گفت: بیش از ۶۲۰۰ متر مربع با میانگین متری ۱۲ میلیون تومان نوسازی فضای آموزشی داشتیم.

صفائی از کلنگ‌زنی دو مدرسه خیری در روستاهای کلاته صاحبداد و تام مختار خبر داد و گفت: دو مدرسه دیگر نیز در مرحله تفاهم با خیر هستیم و یک مدرسه ملی عشایری نیز در برنامه ساخت است که هزینه این مدرسه عشایری متری ۲۵ میلیون تومان برآورد می‌شود.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس از آسفات ۴ مدرسه خبرداد و عنوان کرد: هر مدرسه‌ای که نیاز به آسفالت دارد طبق دستور فرماندار، دهیار آن روستا موظف است آنجا را آسفالت کند.

وی به افزایش اعتبار خانه معلم سرخس از ۱۰۰ میلیون تومان به ۵ میلیارد و  ۲۰۰ میلیون تومان اشاره و عنوان کرد: اجرای این پروژه در مرحله مناقصه است و در پایان امسال اجرای پروژه شروع می‌شود و تا سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد بود ضمن اینکه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به تعمیرات مدارس اختصاص داده شده است.

صفائی بیان کرد: طرح‌های مختلفی توسط دولت سیزدهم با عنوان شهدای گرانقدر برای محرومیت‌زدایی در آموزش و پرورش در حال انجام است.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس بیان کرد: اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش سرخس نسبت به سال گذشته ۳۳ برابر افزایش داشته است.

وی به برنامه‌های مختلف پرورشی اشاره و عنوان کرد: برگزاری محفل جشن برای ۵۰۰ روزه اولی دختر، کسب رتبه سوم نهج البلاغه کشور توسط دانش‌آموزان سرخسی، برگزاری آیین احل من العسل، برگزاری برنامه‌های مختلف اوقات فراغت در تمام رشته‌ها و حضور پرشور دانش آموزان در مراسمات دینی مذهبی بخشی از برنامه‌های فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش سرخس در چند ماه گذشته بوده است.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع