انتقاد فرماندار از سفر بی خبر مدیران ارشد شرکت نفت به سرخس

فرماندار سرخس از سفر بدون اطلاع خجسته مهر معاون وزیر نفت و حیدری مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی به شهرستان سرخس انتقاد کرد.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از روزنامه خراسان، فرماندار سرخس از سفر بدون اطلاع خجسته مهر معاون وزیر نفت و حیدری مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی به شهرستان سرخس انتقاد کرد.

حسن نوری‌زاده در این باره با بیان اینکه گفت: در راستای سیاست‌های دولت مردمی وقتی اتفاقاتی در حوزه میدان گازی و پالایشگاه در شهرستان سرخس می‌افتد، فرمانداری پای کار است، اما روز شنبه (اول مهر) که این دو مدیر ارشد شرکت نفت به سرخس آمدند و ما باید می‌بودیم و موارد شهرستانی را پیگیری می‌کردیم، آقایان بدون اطلاع به فرمانداری، وارد شهرستان سرخس شدند.

وی افزود: در شرایط بحرانی و در آن سرمای دی ماه سال گذشته و بحث اتفاق مسمومیت پرسنل پالایشگاه بر اثر نشت گاز، مجموعه فرمانداری پای کار بود و قبل از مدیران شرکت نفت در صحنه بودیم.

وی خطاب به خجسته مهر معاون وزیر نفت و حیدری مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: با وجود این منابع انرژی در منطقه که گاز مورد نیاز ۶ استان را تامین می‌کند، چرا ۴۶ درصد روستاهای سرخس فاقد گاز هستند؟ استان‌های دیگر مهم هستند، اما خود شهرستان سرخس که تعدادی از روستاهای آن فاقد گاز است، برای معاون وزیر مهم نیست؟ فرماندار سرخس خاطرنشان کرد: به این رفتار مدیران ارشد شرکت نفت نقد داریم، مدیران در سطح ملی وقتی می‌خواهند به استان یا شهرستانی ورود کنند به طور اخلاقی و قانونی باید اطلاع بدهند.

نوری‌زاده بیان کرد: تاسیسات و چاه‌هایی که می‌خواهید راه‌اندازی کنید، مشکلات مربوط به زمین‌های معارض آن را ما انجام می‌دهیم، اما در عوض شما بدون اطلاع مسئولان محلی وارد شهرستان می‌شوید.

گفتنی است، روز شنبه (اول مهر) محسن خجسته مهر، معاون وزیر نفت و حیدری مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از میدان گازی خانگیران بازدید کردند.

پایان پیام/